Mies juo joka ilta 6-10 olutta ja puoli pulloa koskenkorva viinaa
Onko se teistä ok? Töissä käy ja autoja rassaa, ei ainakan masennus paina.
Kommentit (36)
Juoppo se on , jos et halua juoppoa miestä niin vaihda toiseen.
Paheks, paheks, paheks!
Tuliko nyt hyvä mieli?
Sopiva määrä. Vaan n. 100 annosta viikossa.
Tuolla määrällä haisee varmasti myös juopolta vaikka olisi nollat veressä ja käynyt juuri suihkussa.
Akka per... älä sinä kaikille kailota paljonko ja koska minä juon, ny sissään sieltä ja sassiin, ja laita sauna lämipään, jumalavi.
Jos ihminen juo kaljaa ja viinaa, on humala vain hänen omassa päässään, ei sinun.
Jos mies on humalassa tänään ja sinä olet ruma, huomenna mies on selvä ja sinä olet edelleenkin ruma.
Minusta on paha. Todella paha itseasiassa. Mutta jokainen tietty itse päättää, mitä jaksaa katsella.
Rapajuoppo vaikka töissä käviskin. Voit lohduttautua sillä, että tolla ryyppäämisellä äijä ei ole pitkään sun elämää rumentamassa.
Porvoolaiselle vähän alakanttiin tollaset lukemat
Ööö normimiehet ei juo joka viikonloppu, moni vain illanistujaisissa.
Kyllä sillä pian haima paukkuu, pääset eroon.
Tämä on kyllä jo alkoholismia. Oletko puhunut asiasta hänen kanssaan?
Oon kateellinen. Itselläni vaan 4 olutta, kun unohdin ottaa punkkutonkan mökiltä mukaan. Pitää tempaista nämä kaikki putkeen, että saa edes pienen nousuhumalan.
Jotainhan sitä pitää juoda, mikä ongelma?
Vierailija kirjoitti:
Jos ihminen juo kaljaa ja viinaa, on humala vain hänen omassa päässään, ei sinun.
Jos mies on humalassa tänään ja sinä olet ruma, huomenna mies on selvä ja sinä olet edelleenkin ruma.
Vain juoppo on sitä mieltä että juominen ei ole kenenkään muun ongelma.
Kahden alkkiksen naapurissa asunut.
Kuulostaa olevan ihan ok.
Mikä mättää?