Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suihinotto hammasproteesit suussa vai ilman?

Alma
17.02.2021 |

Miehet vastatkaa, kumpi on parempi. Proteesit vesilasissa vai suussa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
17.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä ikenesssä se kohta mihin proteesi ankkuroituu tuntuu ah nìi hyvälle terskan nystyröissä. Eli lasissa parree.

Vierailija
2/5 |
17.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaipa sitä sinne proteesitomaan hampaattomaan suuhun voisi lykkiä ja lastin laskea. Ikenien kanssa ei ole raapimisongelmaa, päinvastoin voi jopa hieroa kalun vartta mukavan tuntuisesti. Mutta hampaattomien kanssa mieluummin paperipussi suihinottajan päässä.

Jossain scary movie leffassa oli naamastaan ruma nainen, ja tämä kikka toimi oikein hyvin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
17.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä ole ollut mahdollisuutta saada suihinottoa hampaattomalta, mutta en usko sen hampaattomuuden haittaavan. Päinvastoin ei-terävät ikenet hankaamassa kalun vartta kullinpään hamuillessa ahtaaseen nieluun olisi varmasti upeaa. Ja kun se hampaaton nainen ei välttämättä ole mikään kaunokainen, niin se ei haittaa silloin kun kasvot on painautuneena nivusiin. Eli hammasproteesit sinne lasiin vain.

Vierailija
4/5 |
18.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei varmaan ihan tosissaan tehty kysely (+4v sitten!), mutta jäin oikeasti miettimään asiaa. Jos tuollainen tilanne tulisi eteen, niin 

a) en varmaankaan kieltäytyisi suihinotosta vain sen takia, että naisella ei ole omia hampaita

b) haluaisin kokea miltä hampaaton suu ja ikenet tuntuvat suihinotossa. Todennäköisesti hyvältä 😚

Vierailija
5/5 |
18.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuoreita kyselyjä, onnea Suomeen ja erityisesti sinne Kelan suunnalle

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi viisi