Onko siitä Kaakkurissa pudonneesta pienestä kuulunut mitään?
Onko pieni selvinnyt, ihmeitähän voi tapahtua. Toivotaan niin. Ihan hirveän surullinen tapaus.
Kommentit (33)
Miksi vanhemmat eivät vahdi lapsiaan????? Pienen elämä on pilalla vanhempien tyhmyyden takia.
En koskaan jättäisi ikkunaa auki, josta lapseni mahtuisi menemään. Enkä ylipäätään tuon ikäistä jättäisi yksin hetkeksikään.
Lapsi parka. Toivottavasti hän selviää.
Kyllähän niitä juttuja kuulee! Muualla on sellanen huhu että isä ois heittäny ikkunasta. Jostain syystä en heti usko kumpaakaan.
Älkää pliis alkako noita juoruja levittämään, oisko teistä mukavaa tuollainen?
Siskoni tuntee nämä vanhemmat ja oli tosi pahoillaan näistä juoruista.
Vierailija:
Miksi vanhemmat eivät vahdi lapsiaan????? Pienen elämä on pilalla vanhempien tyhmyyden takia.En koskaan jättäisi ikkunaa auki, josta lapseni mahtuisi menemään. Enkä ylipäätään tuon ikäistä jättäisi yksin hetkeksikään.
Lapsi parka. Toivottavasti hän selviää.
En todellakaan usko, että jompikumpi vanhemmista olisi heittänyt lapsen ulos.
Hävetkää!
Poikaa pidetään nukutuksessa maanantaihin saakka. Paineet ja kuume on laskeneet nukutuksen aikana. Maanantaina kaikki voi kääntyä päälaelleen ku alkavat herättelemään. Jos jotain vammoja on niin ne on pään alueella, niskat ja kaularanka ovat ilmeisesti kunnossa.
miten te ihmiset voitte olla niin julmia, ja ajatella oikeasti huolissaan olevista vanhemmista noin??
Vierailija:
Miksi vanhemmat eivät vahdi lapsiaan????? Pienen elämä on pilalla vanhempien tyhmyyden takia.En koskaan jättäisi ikkunaa auki, josta lapseni mahtuisi menemään. Enkä ylipäätään tuon ikäistä jättäisi yksin hetkeksikään.
Lapsi parka. Toivottavasti hän selviää.
Hyvä uutinen että lapsi on hengissä. Jospa olisi enkelin siipi ollut välissä, toivotaan parasta.
tap
Olen rukoillut lapsen puolesta ja toivon niin parasta koko perheelle. Olisi kaueata lukea näitä syytöksiä, ilmankin niitä varmasti olo on kamala. Kenelle tahansa voi sattua mitä tahansa. Siunausta perheelle!
Vaikka ei tulisi mieleen, että lapsi pääsee ikkunaan, niin on aika tyhmä se joka jättää edes ikkunan auki ja lapsen vahtimatta.
Pitää osata ottaa vastuu lapsen elämästä, tuosta tapauksesta vanhemmat saavat syytää vain ja ainoastaan itseään. Jos olisi ollut edes hiukan älliä päässä, vahikoa ei olisi sattunut.
Vanhemmat ovat täysin syyllisiä lapsen kohtaloon.
Kyllä, otin tuon ikäisen mukaan vessaankin. On sen verran vilkas tapaus. Ja jos en ottaisi mukaan vessaan, en totisesti jättäisi ikkunaa auki. Asumme yksikerroksisessa talossa, enkä täälläkään jätä ikkunoita auki jos en voi lasta valvoa.
On tuossa kyllä huolimattomuutta ja vastuuttomuutta mukana.
käyn pisulla samaan aikaan kun lapsikin istuu potalla. mikäs ongelma siinä on ???????????
toki tuonikäset lapset on nopeita ja kaikkee sattuu, mutta ei niin isoa ikkunaa saa jättää auki josta lapsi mahtuu tippumaan.
hankkikaapa nyt kaikki turvalukot ikkunoihinne jos niitä ei viel ole!!
Haistakaa pitkä paska.
Enkeleitä pikkumiehelle, joka taistelee elämästään. Minulla on saman ikäinen pikkumies ja tiedän kuinka hurmaavia tuon ikäiset lapset ovat. Voin vain kuvitella kuinka kauheaa vanhemmilla on. Heille voimia.
Haistakaa oikeasti vittu te ääliöt, jotka arvostelette pudonneen pienen pojan vanhempia.
Mutta vanhemmuuteen kuuluu myös vastuu pienen elämästä. Ja vastuullinen ihminen ei jätä ikkunaa auki, josta lapsi mahtuu menemään.
En ole täydellinen, mutta en myöskään vastuuton.
Hävetkää todellakin!!
Pieni poika makaa sairaalassa henkihieverissä ja te täällä kehtaatte kehuskella....voi elämä, mitä äitejä....
Tuo onnettomuus olisi voinut sattua kenelle vaan..
mutta rupes vaan kiinnostamaan, että millasia pahoja ongelmia perheellä on ollut?
Ja te, jotka heidät tunnette niin millasia ja minkäikäisiä ihmisiä ovat?
Ei varmaan kannata valehdella täällä kenestäkään tuollaista. Voipi saada kunnianloukkaussyytteen!
Ja totuuden sanomista ei pidä hävetä, enemmin noiden vanhempien pitäisi hävetä omaa välinpitämättömyyttään/ tyhmyyttään.
Ilmeisesti niin vain on, että ihmisten pahuus ja elukkamainen tarve lyödä lyötyä ovat täysin valloillaan tämän asian tiimoilta.
Uskon, että suurin osa näistä " kylläpä nuo vanhemmat olivat tyhmiä!" -meuhkaajista ovat itsekin hyvin nuoria ihmisiä, joille kyllä siperia opettaa...ajan mittaan.
Enkeleitä lapselle ja vanhemmille, heidän tuskansa on varmasti suunnaton, miettikää sitä te haukkujat ja loanheittäjät.
Taas näitä väsyneitä äitejä. Miten noin pieni muka voisi itse kiivetä ikkunalaudalle asti?