Sänkyyn exän kanssa - mitä siitä seurasi?
Kaduttiko? Palasitteko yhteen? Särkyikö sydän uudelleen? Kerro kokemuksesi!
Kommentit (7)
Seurasi pitkä sakkokierros.
Harrastimme seksiä aina silloin tällöin ja muutenkin olimme tiiviisti tekemisissä. Näin tämä muutenkin takertuva ex sai edelleen sidottua itsensä minuun ja myöskin hän ilmeisesti kuvitteli tämän vaiheen jatkuvan ikuisesti (uhkaili myös itsensä satuttamisella jos irrottaudun hänestä). Keräsin voimia vajaan vuoden ja repäisin itseni lopullisesti irti hänen vaikutuspiiristään. Joo, hänen psyykeensä ei ole niitä kaikista vakaimpia.
Opin että eksät on eksiä ja niiden kanssa ei seksiä enää ikinä.
Sain elämäni parasta seksiä, jonka seurauksena tulin raskaaksi. Kun plussasin, ex oli ehtinyt jo löytää uuden naisen, mutta "unohtanut" kertoa mulle uudesta suhteestaan sekä tälle uudelle, että paneskelee muuten vielä exänsäkin kanssa. Tää uusi nainen tietysti ymmärrettävästi kilahti ihan totaalisesti, kun vauvauutisista kuultuaan laski 1+1. Exästä ei hirveästi ole kuulunut sen jälkeen, koska uusi nainen ei anna pitää mitään yhteyttä. Helvetti oli irti jo siitä, kun kerran kohtasimme täysin sattumalta kaupungilla. Odotan jännityksellä, tuleeko olemaan vauvan kanssa missään tekemisissä kun se syntyy, vai meinaako vihamielisesti minuun suhtautuva ja vauvan kuolemaa toivonut nainen tulla mukaan joka kerran kun ex tulee tapaamaan vauvaa.
Seuraa siis se, että musta tulee pian yh-äiti. Vauvan saaminen on ihanaa ja häntä rakastan jo nyt, kaikki muu tässä tilanteessa ihan karseaa.
Eipä mitään kummempaa. Vuoden verran eron jälkeen tapailtiin välillä viikonloppuisin juopottelun ja seksin merkeissä. Kumpikaan ei missään nimessä halunnut enää seurustella, mutta kun vapaita oltiin ,niin miksipä ei seksiä, kun se kerran oli aina toiminut. Homma loppui sitten kun mies löysi uuden vakikumppanin.
Kadutti. Palattiin. Särkyi. En ollut ainoa ex kenen kanssa se paneskeli.
Vain leffoissa taitaa käydä niin, että vanhat tunteet roihahatavat ja tulevaisuus näyttää taas ruusuiselta. Harmillista kyllä :/
Jos se ei ole toiminut ekalla kerralla hyvin hyvin harvoin se toimii toisellakaan kerralla yhtään sen paremmin.
Poikkeuksena tapaukset, joissa toinen tai molemmat on pelänneet sitoutumista ja sen vuoksi on tullut ero. Uudelleen palaaminen yhteen voi hyvinkin toimia, kun sitoutumispelko on voitettu.
Mutta jos syynä on luonteitten yhteensopimattomuus ja haluttomuus kompromisseihin niin tuskinpa mikään on muuttunut.
Lähinnä kadutti, mutta toisaalta se kyllä auttoi pääsemään yli. Pitkän aikaa eron jälkeen vanha suola janotti ja aika oli jo kullannut muistot, joten toi harharetki vaan muistutti kuinka huono pano ja muutenkin ärsyttävä se ex oli ja pääsin siitä kertaheitolla yli eikä ole ollut sen jälkeen ikävä :)