pankista lainaa työttömälle
Olisiko työttömän yhn mahdollista saada pankista lainaan n. 500e? Auto pitäisi ostaa ja saisin puolet maksettua itse
Kommentit (8)
Ok. Onko joku saanut? En siis koskaan ole lainaa ottanut
Ei ole, ellei sulla ole jotain konkreettista takuuksi. Pankit ovat koko ajan kiristäneet lainanantopolitiikkaansa.
Jos sulla on joku takaaja niin kyllä pitäisi saada!
Mitä sinulla sinne tilille tulee? Työt.korvaukset? Muuta? Kannattako ostaa tonnin autoa? Paljonko sillä on ajettu? Missä kunnossa se muuten on? Milloin katsastettu? Millaiset renkaat, siis niiden kunto?
Työttömyyskorvausta ei lasketa tuloksi. Eikä 500e lainoja enää pankista saa, minimi 2000e.
[quote author="Vierailija" time="12.05.2014 klo 20:49"]Mitä sinulla sinne tilille tulee? Työt.korvaukset? Muuta? Kannattako ostaa tonnin autoa? Paljonko sillä on ajettu? Missä kunnossa se muuten on? Milloin katsastettu? Millaiset renkaat, siis niiden kunto?
[/quote]
auto on hyvä ja tulee tarpeeseen kun joudun ajamaan paljon. Edullisempia autoja en löytänyt mihin voin luottaa. Saan kodinhoidon tukea, työttömyystukea, elatusmaksut ja lapsilisät. 900e/kk käteen
Voithan kokeilla joustoluottoa, päättöshän siitä tulee netissä nopeasti. Toivon mukaan asia järjestyy.
On mahdollista. Mutta ei varmaa. Kysy pankista.