Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Analysoi minut kirjoittamani perusteella.

Vierailija
11.05.2014 |

Olen 18-vuotias, seurustelen 30-vuotiaan miehen kanssa. Pidämme nyt 4-vuotta yhtä. Aloimme siis seurustelemaan kun minä 15v ja mies 27v. Olemme asuneet kohta vuoden avoliitossa. Omilleen muutin kyllä jo 16-vuotiaana. Luonteeltani olen kiltti, ystävällinen, ymmärtäväinen, avoin, tempperamenttinen, herkkä, yliherkkä ja seksuaalinen. Fanitan Martina Aitolehteä ja Angelina Jolieta. Minulla on liikunta-alan koulutus. Pidän pienistä lapsista ja eläimistä, etenkin keski ja suurempi kokoisista koirista. Miehellä on rikos ja huume tausta, ei koulutusta, mutta ei kyllä elä enää niin ja opiskelee nyt ammattia. Aiomme mennä ensivuonna naimisiin kun minä 20v ja mies 32v. Perhe ja ystävät ja oma kulta mulle todella tärkeitä. Viihdyn yhtä paljon kotona, kuin muualla menossa. Mutta mun ei tarvii alkoholilla rällätä usein, joka kerta kun olen esim. Menossa viikonloppusin jossain. Ehkä jopa vähän pelkään päihteitä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Analyysi: tykkäät huomiosta ja teet vitun turhia ketjuja nostaaksesi itsesi jalustalle. Et ymmärrä, että ketään ei kiinnosta tuntemattomien ihmisten elämä ja odotat lukijoiden ryntäävän silittämään päätäsi ja kertomaan kuinka ihanalta kuulostat ja kuinka huolissaan he sinusta olevat koska miehesi on 12 vuotta vanhempi narkki. Et kuulosta mukavalta ihmiseltä, kuulostat epätoivoiselta huomiohuoralta.

Vierailija
2/3 |
11.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikset vaan voinut lyödä tätä tekstiäsi sen analysointiketjun jatkoksi?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostat hiukan tyhmältä, muttet kuitenkaan ole ihan tyhmimmästä päästä. Sulla on tarve vakuutella muille (ja itsellesi), että sun elämässä kaikki on hyvin (ehkäpä olet joskus joutunut jonkun voimakastahtoisen ihmisen huolen kohteeksi). Ennustan kuitenkin, että ennen pitkää tulee jotain ongelmia miehen kanssa. Saatat kuitenkin päästä siitä yli, ehkä koska olet niin tyhmä ja annat anteeksi yhä uudelleen.