Otin parikuukautta sitten lasten iloksi kaksi kissanpentua..
Lapset siis on jo koululaisia ja ajattelin että kissoista olisi lapsille seuraa ja hoito kivaa puuhaa..kuinkas kävi, hurahdin itse kissoihin ihan totaalisesti! Oikeasti rakastan noita otuksia ihan sydämeni pohjasta, tiedättekö sellainen pakahduttava rakkaus niinkuin vastasyntyneeseen ihmislapseenkin. Ikinä en ole eläimiin noin haksahtanut vaikka on näitä ollut aiemminkin. Ehkä johtuu siitä että omat lapset on jo aika isoja eikä vauvoja enää tule. Hyvä kun raaskin kotoa poistua näiden kullannuppujeni luota ja eläinkaupan olen ostanut tyhjäksi kissakamasta..kavereillä lässytän kissavauvoistani varmasti ärtymykseen asti..hohhoijaa :D
Kommentit (12)
No siis ei ne ole enää kovin pentuja nytkään, n. puolivuotiaina tulivat eläinsuojeluyhdistykseltä ja nyt ovat jo 9kk "teinejä"..
Ap
Ottaisin heti kissan jos ne olisikin aina sellaisia pieniä ja leikkiväisiä, pehmeäturkkisia söpöliinejä. Harmi kun kaikkien pitää kasvaa.
Minäkin rakastan meidän vuoden ikäistä kissaa! Tauski on nuori herra nimeltään :D
Linkkaa kuvia? Onnea teinien äidille :D
[quote author="Vierailija" time="09.05.2014 klo 21:24"]
Ottaisin heti kissan jos ne olisikin aina sellaisia pieniä ja leikkiväisiä, pehmeäturkkisia söpöliinejä. Harmi kun kaikkien pitää kasvaa.
[/quote]
Vaikka kissat onkin pentuina söpöjä niin mä oon kyllä aina ollut tyytyväinen sit kun ne vähän aikuistuu eikä oo kokoajan leikkimässä ja sinkoilemassa. Puolensa kummassakin ikävaiheessa :)
Kissat on kyllä maailman ihanimpia eläimiä. Etenkin sellaiset 2kk ikäiset pennut, ei vois söpömpiä olla. Onneksi et ottanut sen ikäisenä, niitä tekis mieli vaan rutistella koko ajan kun ne on niin söpöjä :D
Kato nyt noitakin, tuommonen sitten vielä elävänä otuksena niin huhhuh että on söpö:
-9
Onnittelut perheenlisäyksestä täältäkin! On se jännä miten kissoihin kiintyykin niin kovasti.Jouduin syksyllä viemään syöpäsairaan rakkaan kissani piikille,se ehti olemaan mulla jotain viitisen vuotta.Vieläkin ikävä,mutta nyt adoptoitiin laiminlyöty aikuinen kissa,joka on samantapainen ihmisrakas pösilö kuin se edesmennyt, ja olen aivan hullaantunut uuteen kissaan. On ne vaan niin ihania persoonia,vaikka vain eläimiä ovatkin :)
Meidän kuusivuotiaat kisut on edelleen yhtä ihania kuin pentuinakin <3
[quote author="Vierailija" time="09.05.2014 klo 21:24"]
Ottaisin heti kissan jos ne olisikin aina sellaisia pieniä ja leikkiväisiä, pehmeäturkkisia söpöliinejä. Harmi kun kaikkien pitää kasvaa.
[/quote]
Omat kissani olivat ihania aikuisinakin. Ihaninta niissä oli se, kuinka ne tulivat lohduttamaan, kun oli paha mieli jostain. Kauhealta tuntui, kun piti lopettaa ne. Parempi kuitenkin niin, kuin alkaa pitkittää vanhojen ja sairaiden kissojen kärsimystä. Mutta kyllähän niistä tulee perheenjäseniä.
Muista ettei ne ole pentuja ikuisesti.