Miksi sinkku asuisi Suomessa jos täältä ei löydy töitä
nyt sekin selvisi, roikkuu suhteessa varattuun mieheen. Uskomatonta miten hulluja naiset ovat! Koko elämä menee jonkun salatapaamisen merkeissä.
Kommentit (3)
En osaa puhua mitään muuta kieltä kuin suomea ymmärrettävästi, joten en usko, että mulle aukeaisi ulkomaillakaan mitään huikeita työmarkkinoita. Hedelmien poimintaan ja siivoukseenkin tms. on joka ikisessä maassa tunkua köyhemmistä maista tulevista epätoivoisen nöyristä maahanmuuttajista, jotka ovat tottuneet raskaaseen fyysiseen työhön.
Siis oon kyllä ihan korkeakoulutettu ja täysälyinen ihminen, mulla ei oo vaan minkäänlaista kielipäätä.
Puhun englantia heikosti, kuitenkin pärjään sillä Suomessa. Ruotsiksi osaan kertoa nimeni ja sanoa etten puhu ruotsia. Ei ehkä ihan ekana tulisi mieleen laittaa Ruotsiin työhakemuksia joihin kirjoittaisin vain ''jag heter peter, jag talar inte svenska'' :D
Höpö höpö.
Ei niitä töitä löydy juuri sen paremmin muualtakaan. Ja huippuosaajille, jotka saavat valita ulkomailla firman minne menevät, saavat valita sen Suomessakin.