Ei mitään muistikuvaa, vaikka selvänä olinkin
Mulla kävi äsken jumpan jälkeen niin, että kun olin menossa hakemaan rahapussiani säilytyslokerosta, en löytänyt lokeron avainta mistään! Avain oli mukanani jumppatunnilla. Pengoin kaikki kassit, taskut ja ryömin lattialla. Sitten katsoin rahapussistani, olinko laittanut avaimen vahingossa sinne... hetkinen! Siis olin jo hakenut rahapussini lokerosta mutta EI MITÄÄN muistikuvaa. Outoa! Sitten kävin vielä katsomassa lokerolla ja siellä roikkui avain ihan normaalisti. Hämmentävää..
Kommentit (6)
Mäkään en tajunnut miksi se oli ovessa kun mielestäni en ollut vienyt sitä sinne. -ap
Mulla käy kans välillä noin. Yks ilta etsin muuttolaatikoistani yhtä pääsykoekirjaa aivan hulluna. Ei löytynyt sieltä, vaan se oli siististi sängylläni. Mulla ei ole mitään muistikuvaa milloin mä sen oli siihen laittanut tai edes käynyt sillä laatikolla. Myös koulussa välillä etsin tyyliin neulatyynyä joka on jo mun ranteessa, enkä tiedä yhtään milloin olen sen siihen iskenyt. Aika hämmentävää, mutta uskon ja toivon, että se johtuu tästä väsymyksestä joka taas johtuu jatkuvasta sairastelukierteestä. Ei voi nukkua kun happi ei kulje ja kurkussa on kaktus. Viime kouluviikolla taisin nukkua yhteensä 8 tuntia. Sain nyt muutettua pois homekämpästä niin jos tääkin loppuisi vähitellen.
Niin ja koulussa olen välillä vaikka olisi kuumetta päälle 38, koska valmistuminen lykkääntyisi vuodella näin monien poissaolojen vuoksi. Sekin ehkä vaikuttaa hajamielisyyteen siellä. Käyn siis kipeänäkin välillä näyttäytymässä ja palauttamassa kotona ommeltuja rästitöitä.
-4
Ihan tuttua. Mulle käy vastaavia useinkin.
[quote author="Vierailija" time="26.03.2014 klo 22:21"]
Ihan tuttua. Mulle käy vastaavia useinkin.
[/quote]
Samoin. Luulin, että kaikille.
en tajunnut viestiäsi. avain oli hukassa, mutta yhtäkkiä roikkui ovessa.