Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kyselin täällä aiemmin vinkkejä (äiti YKSIN hotelliin)...

Vierailija
17.02.2014 |

Olen se väsynyt kaksosten äiti, joka kyseli hotellivinkkejä Helsingin hotelleihin tammikuun lopussa. Reissu on nyt tehty ja suunnitelmat muuttuivat sen verran, että lähdinkin Tallinnaan viime viikolla :)

 

Mies piti ylityövapaita ja pakkauduimme koko perhe autoon ja ajoimme Vantaalle miehen veljen luo. Miehen veljen vaimo oli työmatkalla, joten mieheni, kaksosemme, veli ja heidän kaksi alle 5v lastaan jäivät pyörittämään arkea. Minä lähdin klo 8:30 laivalla Tallinnaan, kuljeskelin ympäriinsä, nukuin, söin hyvin, liotin itseäni uima-altaissa ja kävin parissa kauneushoidossa. Takaisin tulin seuraavana päivänä klo 21 jälkeen. Olin Nordic Forum -hotellissa ja laiva + majoitus maksoi 110e. Reissusta on melkein viikko ja silti olo on edelleen uskomattoman energinen :) Suosittelen tällaista irtiottoa kaikille, joille se on edes jotenkin mahdollista!

 

Laitan nuo ehdottamanne Helsingin hotellitkin muistiin seuraavaa kertaa varten. Kiitos vielä kaikille avusta!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa hienolta, hyvä, että oli onnistunut oma loma! Pitää yrittää muistaa tokan lapsen kohdalla. Ekan allergisen ja huonosti nukkuvan kanssa en koskaan tuota tehnyt, vaikka jälkikäteen olisi pitänyt.

Vierailija
2/2 |
17.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistan sen sun edellisen ketjun! Kiva, että loma ja irtiotto onnistui.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän neljä