Nainen, mistä fantasioit?
Olen vaimoltani kysellyt asiasta, mutta hän ei ole toistaiseksi kertonut ja on aika vaitonainen. On joskus sanonutkin että ei fantasioi juurikaan mutta en usko sitä asiaa yhtään. Se on siis jotain mistä ei syystä tai toisesta halua puhua ja se on tietysti hänen asiansa. Kysyn siis muilta naisilta että mitkä asiat tai ajatukset saa sinut kuumaksi?
Kommentit (8)
Naiset ei aina osaa samalla tavalla fantasioida kun mitä miehet osaa, joten välttämättä hän ei todella fantasioi mistään. En minäkään aiemmin osannut sitä.
Nykyisin fantasioin miehestäni toisten naisten kanssa 😇
Käytännöllisellä (tavallaan mahdollisella) tasolla kimpasta minä + oma mies + joku mies.
Ja sitten on sellainen fantasia, joka ei ole mitenkään mahdollinen. Liittyy yhteen kuvitteelliseen hahmoon ja näin.
Fantasioin yhdestä toisesta naisesta. En fantasioi yhdestäkään muusta naisesta, vain tästä yhdestä, joka on jollain ihmeellisellä tavalla niin eroottisesti vetoava, että saa minut himosta hulluksi.
Voisin kuvitella, että oma vaimo fantasio siitä, että lakkaisin haluamasta seksiä kokonaan. Saisi olla rauhassa eikä tarvisi ällöttävää seksiä harrastaa.
Kimpasta. Kaksi miestä ja minä tai minä ja pariskunta
Parinvaihdosta n. 10 v vanhemman pariskunnan kanssa.
N31
Olen kirjoitellut niitä noihin muihin fantasiaketjuihin. Olisi parempi, jos olisivat kaikki yhdessä paikassa?
Minä fantasioin miehestä, joka on uskottava. Minun mielestäni tavallinen uskottava mies arvostaa naista, ei arvostele tämän ulkonäköä, vaan yrittää nähdä syvemmälle. Hän kertoo tunteistaan naista kohtaan avoimesti ja kehuu naisessa niistä piirteistä, joita hän arvostaa. Jos hän ei keksi mitään kehuttavaa, EI JATKOON.
MUTTA. Ei kannata keksiä mitään semmoista, josta paistaa läpi. että vain pillu kiinnostaa. Eli ei kannata valehdella mitään. Jos sanot: "Sinä olet kuin missi", ei se mene lävitse, sillä minä en tunne olevani missi. Jos sanot: "Sinulla on persoonalliset kasvot", sen voin uskoa, sillä ne ovat minun omani, eli persoonalliset.
Mielikuvitusta kehiin, miehet. Sillä minut saadaan sänkyyn. Ja ihan vapaaehtoisesti lähden.