Taisin pieraista miehen kuullen.. hävettää!
Kyseessä suht tuore suhde, reilu puoli vuotta yhdessäoloa. Tänään ollaan oltu koko päivä yhdessä miehen luona.
Koko päivän ollut ilmaa vatsassa. Pari kertaa olen päässyt jonnekkin yksin suhauttamaan, äsken tuli olo että pakko päästä taas. Menin vessaan ja kumarruin kyykkyasentoon valmiina päästämään hiljaistakin hiljaisemman suhahduspierun, mutta sensijaan peräpäästäni kuului aivan järkyttävä töräys! Asunto on pieni kaksio ja mies katsoo telkkaria olkkarissa, joten ihan varmasti kuuli.
Nyt tulee paras osuus, arvon lukijat; olen ollut täällä vessassa nyt vartin verran ja kolistellut purnukoita ym jotta mies luulisi minun puuhastelevan jotain, sillä en yksinkertaisesti kehtaa kohdata miestä. Voi elämä tätä häpeän määrää.
Kommentit (34)
tehty mikä tehty. ei tuo kolistelu auta. hän kuuli jo pierusi.
:( onhan tuo kyllä aika paha juttu.. ei varmaan kannata enää poistua sieltä vessasta..
:D hauskaa. Mutta varmaan arvostaa sitä miten paljon vaivaa näät asian peittelyyn, tietää ettet oo mikään Pieru-Pirjo, joka vapautuneesti rupsauttelee.
2, miten liittyy asiaan? :D tiedän kyllä että piereskely on ihan normaali ruumiintoiminto mutta silti.. ei tuokaan minun kuulleni ainakaan vielä piereskele..
[quote author="Vierailija" time="28.01.2014 klo 18:55"]
:( onhan tuo kyllä aika paha juttu.. ei varmaan kannata enää poistua sieltä vessasta..
[/quote]
Samaa suosittelen.
Harmittavaa epätietoisuutta. Sun olisi varmaan helpompi vaan kysyä siltä kuuliko se kun pierasit. Sehän on sitten OK jos se ei kuullut.
Voi voi, kyllä teidän suhde oli nyt tässä. Lakkaa kolistelemasta siellä vessassa ja laita uutta matoa koukkuun.
Nyt se raukka ajattelee sekositko sinä. Ensin päästät mahtavan paukun ja kaiken lisäksi rupeat kolistelemaan puteleita ja purnukoita. Oota siellä vessassa et mies nukahtaa, luiki sitten nopeasti ulos kämpästä!
12, ei olisi varmaan pitänyt lukea viestiäsi sillä se sai minussa aikaan tukahdutetun naurunremakan joka purkautui possumaisena kovaäänisenä röhkimisenä. Taisi tuo mies kuulla senkin. Pitää varmaan varautua siihen että kohta on valkotakkiset ovella hakemassa seonnutta akkaa piereskelemään pehmustettuun huoneeseen. -ap
Me on mun miehen kanssa seurusteltu 6vuotta, asuttu yhdessä viisi vuotta, meillä on yhteiset rahat ja kaksi kotia on jo yhdessä ostettu ja laitettu, silti ei olla koskaan piereskelty toistemme kuulleen.. Välillä on kyllä aika hankalaa, mutta vähän myöhäistä enää alkaa rupsuttelemaan.
Näitä vastauksia on hauska lukea. Vaikka osa varmaan tarkoitettu puhtaaksi vittuiluksi :D kiitos teille! -ap
Hirvee moka. Sun glamourstatus oli nyt tässä, viehättävyys pisteet
romahti Haisuli-tasolle. Ranteet auki!
pääsiks pois vessasta?? :D salkkaritki alkaa kohta, sun on pakko uskaltaa jos et vielä sitä ole tehnyt!! haha
Heh... Me olimme puolen vuoden seurustelun jälkeen jo kihloissa =D
Johtuisikohan siitä että ihan parin ekan viikon aikana valo vessassani meni rikki, enkä saanut aikaiseksi hakea uutta heti, ja oli sitten pakko jättää ovi aina vähän auki jotta näkisi edes jotain siellä....
EI jäänyt kyllä kummallekaan epäselväksi mitä siellä kylppärissä tapahtui =/
Nyt ollaan naimisissa jo, 5v. takana, kaksi lasta...
Ja onneksi oli nolotukset pierujen suhteen jo unohdettu, koska varsinkin raskausaikana kaasut vaivasivat jopa öisin enkä varmaan ikinä unohda sitä kun pieraisin yöllä niin kovaa että itekin heräsin siihen =D
Ja mies oli tietysti hereillä vielä ja luki kirjaa... naurattaa vieläkin =D
Menet nyt selittämään sille miehelle tän kaiken niin voit vielä pelastaa tilanteen. Kyllä sitä enemmän ihmetyttää, mitä sä sen kaappeja näin kauan kopaat ja hirnut ittekses kuin joku pieruntöräys.
Kai sitä nyt vessassa pieraista saa oli sitten ihan kuka vaan oven takana kuulemassa.
Onko siellä sähköhammasharjaa? Entä hiustenkuivaajaa? Pillikin käy.