Haluan tosissaan rakastaa ja olla hyvä vaimo
Tuntuu että en kykene antamaan rakkautta, olen täynnä vihaa ja raivoa. Joka päivä koitan hillitä itseäni,mutta ainakin kerran tulee ärräpäät ulos suusta ja moni saa kuulla kunniansa,,puran ärstymykseni muihin :(
Miehen kosketus ei tunnut enää hyvältä.. Seksiä on päivittäin,mutta en nauti.. Haluaisin nauttia seksistä tai halailusta.
Välillä ajattelen että paras erota.. Tuntuu että minusta ei ole kunnon naista miehelleni tai äitiä lapselleni.
En ymmärrä mikä minulla on..:(
Kommentit (16)
Jos käytössä on hormonaalinen ehkäisy, lopeta se! Voi viedä totaalisesti halut ja tehdä sinusta raivopään. Kokemusta on.
[quote author="Vierailija" time="27.01.2014 klo 21:26"]
Koska mies pitää seksistä. Tekisi mieli kieltäytyä mutta en uskalla
[/quote]
Susta tulee vaan katkera kun harrastat seksiä joka päivä vaikka et haluaisi, Ei ihme että miehen koskeus ei tunnu hyvältä.
Hormoonallinen ehkäisy on. Tosi kierukka puol vuotta sit laitettiin kun pillerit ei sopinut. Lääkäri sano että kierukka ei pitäisi niin pahasti mielialoja heitellä..
Mieliala lääkkeistä en oikeen tiedä..
[quote author="Vierailija" time="27.01.2014 klo 22:12"]Sama vika, asetan itselleni kauheat paineet olla suhteen "arvoinen", ja olen koko ajan kuin persiille ammuttu karhu kun ei kukaan jaksa 24/7 olla seksikäs, salaperäinen ja iloinen. Sitten minulle tulee huono omatunto kiukuttelustani ja tadaa, kierre on valmis.
[/quote]
Minäkin ajattelen noin ja koitan jatkuvasti olla kauniina vaikka en haluaisi... Miehen takia
[quote author="Vierailija" time="27.01.2014 klo 20:44"]miksi on seksiä joka päivä jos et haluaisi?
[/quote]
Kyllähän miehelle seksiä on annettava
miksi on seksiä joka päivä jos et haluaisi?
Koska mies pitää seksistä. Tekisi mieli kieltäytyä mutta en uskalla
hanki mielialalääkitys sepram tai cipramil, terveyskeskuslääkäri määrää
Kannattaa käydä juttelemassa tuntemuksista jollekkin ammattilaiselle. Harvoin sitä itse tajuaa mikä mättää, ulkopuolinen saattaa löytää ongelman...
jospa kävisit tosiaan juttelemassa jollekulle. Et taida tuntea itseäsi etkä elää omaa elämääsi. Tuo on aika yleinen vaiva ja autettavissa.
Sama vika, asetan itselleni kauheat paineet olla suhteen "arvoinen", ja olen koko ajan kuin persiille ammuttu karhu kun ei kukaan jaksa 24/7 olla seksikäs, salaperäinen ja iloinen. Sitten minulle tulee huono omatunto kiukuttelustani ja tadaa, kierre on valmis.
Vaimo pelkää miestään niin, että ei kehtaa sanoa ei ja ohje on, että hanki masennuslääkitys. Ei! Sano sille ukolle joku ilta, että ei kiitos. Se voimaannuttaa edes sillä alueella.
pitää rakastaa ja arvostaa ensin itseään. Sen eteen ei tarvitse eikä pidä suorittaa mitään.