Mitä mieltä olet Marjo Niittyviidasta?
Mitä mieltä olet Marjo Niittyviidasta (=Super-Marjo) ja hänen perheestään? Tai ylipäänsä elämäntyylistä?
Kommentit (44)
[quote author="Vierailija" time="19.01.2014 klo 18:38"]
[quote author="Vierailija" time="19.01.2014 klo 18:35"]Onhan se nyt ollut malli ja tytär on taitava muusikko. Parempi perhe ne nyt on ku joku honey boo boo
[/quote]
Tytär ei ole mitenkään poikkeavasti musiikillisesti lahjakas ikäisistään. Kaikki, jotka ovat harrastaneet soittamista yhtä pitkään, ovat yhtä hyviä. Ei siinä Sarassa ole mitään ihmeellistä, tavallinen maantienharmaa kersa.
[/quote]
AV-mamman lapset hiihtää yhtä kovaa? Kylllllä, uskotaan.....
Varmasti ihan mukava ja sydämellinen ihminen. On kylläkin ihan liian laiha, ja näyttää paljon vanhemmalta kuin on. Mieheni luuli että on noin 50 vuotias.
Turha julkisuustyrkky. Lapset kannattaisi pitää poissa julkisuudesta.
En tunne Marjoa, mutta sarjan ja lehtijuttujen perusteella omistautunut ja hyvä perheenäiti. Ensi kuulemalla ajattelin myös että pinnallinen, leso ja turha.
Mutta sitten mietin että mitenniin?! Iahn ok näköinen nainen, pitää huolta lapsistaan ja itsestään. Ei juo, ei polta ja harrastaa urheilua.
Tekee siis juttuja mistä pitää. Ei kaikkien tarvitse olla samanlaisia kuin minä väsynyt kotiäiti vailla sosiaalista elämää ja harrastuksia.
Kateellinen olin ensin, mutta nyt kyllä ihailen tuollaista ihmistä.
Kyllähän jokaisesta ihmisestä löytyy vikoja ja pahaa sanottavaa jos mieli tekee, mutta koittakaapa etsiä hyviä asioita: se ei ole keneltäkään pois.
Väärä "uravalinta" pinnallinen pitää olla jos pyörittää vähäpukeisten tanssiryhmää jossa pelataan erotiikalla. Naista halventava ja esineellistävä.
Vähän sama kuin olisi bordellinemäntä.
Jos Suomessa olisi laillista pyörittää bordellia näkisin hänet helposti siinä hommassa, ilotalon emäntänä. Itseään ei möisi.
Tykkään kovasti, iloinen, ystävällinen ja positiivinen.
Minä tykkään myös! Kivan oloinen perhe. Epäilen kyllä, että Marjolla voisi olla syömishäiriö, oli niin neuroottinen raskauskiloistakin. Mutta ei se hänestä huonoa äitiä tee! Kannattaa suhtautua kriittisesti siihen, mitä televisiossa ja lehdissä näytetään, sillä se ei koskaan ole TOTUUS. Inspiroiva perhe minusta.
nyhjää tyhjästä ja on olevinaan isokin yrittäjä.
Saahan meistä jokainen kalenterinsa täyteen jos haluaa, ihan eri juttu on että saako mitään tähdellistä aikaan.
[quote author="Vierailija" time="20.01.2014 klo 12:30"]
nyhjää tyhjästä ja on olevinaan isokin yrittäjä.
Saahan meistä jokainen kalenterinsa täyteen jos haluaa, ihan eri juttu on että saako mitään tähdellistä aikaan.
[/quote] Niinpä. Liekö koskaan tehnyt töitä toisen palveluksessa? Kun sen täyden työpäivän vetää ja mahdolliset ylityöt päälle niin varmaan ihan mielellään ottais rennosti töiden jälkeen. Tuo jatkuva kiireen tekeminen ja niiden "töiden" mainostaminen kertoo vaan siitä että sitä tuloksellista tekemistä ei kovin paljoa taida olla. Huonostihan niillä nyt menee, joutuvat sen talonkin myymään. Menisivät molemmat ihan rehellisiin päivätöihin niin olis säännöllinen tulo. Lapsetkin sais vähän hengähtää vanhemmiltaan kun ovat aina yhdessä, etenkin nyt kun Sara on kotiopetuksessa. Jonkin sortin riippuvuus tuossa mielestäni on kyseessä Marjon tapauksessa.
Hei Marjo,
En ole seurannut ohjelmaasi, joten en osaa sanoa mielipidettäni sinusta. Joskus luin lehdestä, että olet seurustellut Andreas Goldbergerin kanssa nuorena, ja tapailette yhä joskus. Mietin silloin, että onkohan tuo ihan oikein nykyistä miestäsi kohtaan, mutta jos hän on asian kanssa ok, niin sitten olen minäkin.
En tykkää. Täysin turha julkisuustyrkky.
Idiootti. Tunkee itseään ja lapsiaan julkisuuteen vaikkei heissä ole mitään ihmeellistä. Ellei pakonomaista tarvetta suorittaa lasketa ihmeellisyydeksi.
Turha julkkis. Ei ole tehnyt oikeastaan mitään. Se tyttö on kuitenkin pärjännyt sekä musiikissa että urheilussa käsittääkseni hyvin, mutta ei ihan voittanut kuitenkaan kisoja mitä käynyt. Mutta pisteet siitä, että tyttö pitää esiintymisrahansa itse, ainakin näin on sanonut.
Ei ajattele lastensa parasta, tuon ikäiset lapset eivät osaa vielä ajatella mitä haittaa heille voi myöhemmin olla julkisuudesta, mutta äidin pitäisi osata suojella lapsiaan. Oman naamansa jokainen voi tunkea julkisuuteen, se on oma asia (ja naama), mutta muiden puolesta ei pitäisi päättää. Tietysti ei ole vain perheen äidin vaan yhtä paljon isän vastuulla.
Onhan se nyt ollut malli ja tytär on taitava muusikko. Parempi perhe ne nyt on ku joku honey boo boo
Mun tekee niin pahaa kattoo sen sairautta. Syö vain suklaata ja harrastaa liikuntaa. Huono ryhti, huono iho, hamppu tukka, huono roolimalli omilleen lapsilleen. Lasten kanssa leikkiessään puhuu puhelimessa työasioita.
tarvisi ruokaa, pitäisikö järjestää joku keräys?
Jotenkin säälitti, kun sekä äiti että tytär olivat pukeutuneet samanlaisiin kokoa nolla oleviin toppeihin siellä etelänlomalla.
[quote author="Vierailija" time="19.01.2014 klo 19:33"]
Olen nähnyt Marjon monasti "livenä" ja jutellutkin muutamaan kertaan ihan vähän. Sellainen aika hössö se on, mutta ei mitenkään ilkeän tuntuinen. Sen sijaan sitä en vaan voi mitenkään käsittää, että on ehdoin tahdoin tuonut lapsensa tuollaiseen tosi-tv -julkisuuteen. Minusta tuollainen lasten julkisuuteen tyrkyttäminen pitäisi lailla kieltää.
[/quote]
Mäkin olen nähnyt kauempaa kaupassa ja seurannut hetken "salaa" ja vaikuttaa sellaiselta hyväsydämiseltä höpsöltä. :D Muusta en sano mitään, mutta mukavalta ihmiseltä siis vaikuttaa.