hotelli wienissä?
Vinkkejä otetaan vastaan. Pitäisi löytää hotelli Wienistä. Matkaan lähtee 2 aikuista ja 2 lasta. Vähintään 4 * hotelli. Olen tutkinut tripadvisorin ja netistä vinkkejä, mutta ei ole mieluista löytynyt.
Kommentit (8)
The Levante Parliament Hotel Vienna on keskeisellä paikalla. Boutique-tyyliin sisustettu hotelli, hyvä aamiainen.
Le Meridien Wien on myös hyvä vaihtoehto, joskaan ei niin symppis kuin tuo Levante.
Hotel Sacher on klassikko ja ihan keskustassa.
ehdoton oma suosikkini on Le Meridien - loistava sijainti Ringillä ja ihanat huoneet.
Toinen ihan ok on ollut K & K Hotel Maria Theresia - kiva sijainti keskellä Spittelbergiä, huoneet ok, ei mitään erityistä.
Mercure City Wien, Austria Trend Hotel... samoilta hotelliketjuilta taitaa löytyä useampikin hotelli Wienistä.
Kiitos vinkeistä! Onko kenelläkään kokemusta Das Tyrol hotellista? Ilmeisesti huoneet ovat todella pienet, mutta muuten hotelli on kiva. Tuo Sacher hotelli olisi kyllä ihana, mutta taitaa kuitenkin mennä vähän budjetin yli ;)
ap
Hotel Austria; ihan keskustassa, runsas aamiainen ja todella ystävällinen henkilökunta. Suosittelen!
Olen ollut täällä miehen kanssa ennen lapsen saamista ja se oli oikeasti ihastuttava. Ja minä olen matkustanut aika paljon elämässäni.
http://www.kaiserhof-wien.at/en/kaiserhof/home/home/welcome.html
Me olimme joskus lasten kanssa NH Wien hotellissa Mariahilfer strassella. Huone oli nelihenkiselle perheelle tarpeeksi tilava (vanhemmille oli oma makuuhuone/syvennys) ja siellä oli myös pieni keittonurkkaus jossa pystyi keittämään teetä. Lapset oli kyllä aika pieniä, toiselle oli tuotu vauvasänky ja toinen nukkui sohvalla. Visiitistä on kyllä viitisen vuotta aikaa, mutta hotelli jäi positiivisena mieleen. Ajeltiin sillä suunnalla usein viikonloppuisin kun siellä päin asuttiin, ja tuo oli silloin meidän suosikkihotelli.