Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Aurora, Isabella vai Rosalia?

26.10.2013 |

Mikä näistä nimistä on paras? Isosiskon nimi on Julianna.

Kommentit (7)

1/7 |
27.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aurora ehdottomasti! On kauneimpia nimiä, mitä tiedän :) Ryhdikäs, mutta lempeä, kertakaikkisen suloinen <3 Aivan ihana merkitykseltäänkin.

Isabellasta tulee mielleyhtymä "imelä hienostelunimi" ja Rosalia jotenkin "hankala".

2/7 |
03.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rosalie minusta nätimpi kuin Rosalia. Kannatan varmaankin Auroraa, mutta voisihan nimet yhdistääkin. Aurora Isabella Rosalia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/7 |
05.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaksi nimeä näistä todennäköisesti annetaan, mutta ei vielä tiedetä missä järjestyksessä. Aurora Isabella tai Isabella Aurora. Kumpi sopii paremmin isosiskon nimen kanssa? (Julianna).

4/7 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aurora :) Kaikki on kyllä nättejä nimiä!

5/7 |
11.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aurora

6/7 |
05.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aurora

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
16.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rosalia. Nuo kaikki on kyllä tosi nättejä, mutta nuo Aurora ja Isabella on ehkä liian yleisiä. ( siis älyttömästi kaimoja...) Varsinkin Isabella on, se on kansainvälinenkin ( joten kaimoihin melkein hukkuu., jos miettii miten paljon niitä onkaan) ja se on nykyään varmaan yksi niistä "muotinimistä". Aurora on myös yksi " muotinimistä". Se on älyttömän yleinen varsinkin toisena nimenä... Eli kaimoja riittää... ( Ehkä siksi sanoisin että Rosalia) Se ei toistaiseksi ole kovin yleinen, melkeinpä kuulostaa " keksityltä ja väkisinväännetyltä keinotekoiselta ja muoviselta" näiltä nyky-muotinimiltä ( vähän niinkuin esim. Adeliina, Adalia, Adelia, Jadelia, Jadessa, Sadelia, Adella, Livia, Vanilia, Lumilia, Manna, Emmiina., Vanessa, Marissa, Melissa...). Mutta ap.kysymys oli " Mikä on paras: Aurora, Isabella vai Rosalia?" Sanoisin siis Rosalia, sillä se ei toistaseksi liian yleinen tai ns. tusinanimi". Lisäksi tuo -IA -pääte tuo nimeen klassista kauneutta ja pehmeyttä. Se on suussa soljuvan kaunis. (vrt. myös esim. Emilia, Olivia, Valeria) Lisäksi Rosalia sopii hyvin Juliannan kanssa.