Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

The Sims 3 tapahtuma Helsingissä 26.10

Vierailija
16.10.2013 |

Heipsansaa! Keskustelua seuranneena olen huomannut että täällä(kin!) on monia The Sims -pelisarjan ystäviä (tai tilanne on sama kuin meillä että ainakin tuo junnuosasto pelaa sitä kovasti!) joten ajattelin kertoa täällä löydöstä joka ainakin meillä aiheutti kiljumista siinä mainitussa junnuosastossa: Helsingissä on The Sims 3 -aiheinen tapahtuma tämän kuun 26 päivä!

Kopioin tähän tekstin sen tapahtuman FB-sivuilta:

"Ainutlaatuinen tilaisuus kokea uunituore lisäosa huippukoneilla ja huippuseurassa!

Lauantaina 26.10 Hapen Pelitalolla Helsingin Sörnäisissä juhlitaan The Sims 3 Tulevaisuuteen -lisäosan ilmestymistä mahtavalla tapahtumalla, joka pitää sisällään niin pelaamista, kilpailuja kuin yleistä hauskanpitoa. Tarjolla mahdollisuus tutustua uuteen The Sims 3 Tulevaisuuteen -lisäosaan sekä voittaa hienoja palkintoja!

Tapahtuma starttaa kello 13.00 ja ovet ovat avoinna aina kello 20.00 asti! Tervetuloa viettämään aika. The Sims 3:n sekä muiden pelaajien kanssa hauskanpidon merkeissä.
Tapahtumassa ei ole ikärajaa ja se on ilmainen.


Tapahtuma järjestetään Nuorten toimintakeskus Hapessa, osoitteessa Sörnäisten rantatie 31, 00500 Helsinki, toinen kerros.
Lisätietoja tapahtumapaikasta: http://happi.nettiareena.fi/"
https://www.facebook.com/events/607061182692066/

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
16.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mainostaminen on kielletty palstan säännöissä.

 

Lisäksi...

 

Sims 3 on surkein peli tähän astisista Simsseistä. Pelaaminen ei ole enää hauskaa, kaikki hahmot näyttävät samoilta pallonaamoineen, jokaista juttua varten pitää ostaa lisäosa eikä ostaria pysty muokkaamaan. Sulla on yksi tai kaksi naapurustoa, kun esim. kakkosessa niitä pystyi olemaan kymmenkunta. Kolmosessa kuosit tavaroille pitää arpoa tai valita heikosta valikoimasta. Työpaikalle pitää mennä mukaan, ja käskeä onnetonta simiä hoitamaan hommansa. Ja josset ite tajua jotain, potkut tulee.

 

Kaikenlisäksi peli on epävakaa ja raskas kuin synti, latausaika on aivan liian pitkä, ja jatkuva hyppiminen eri tiloista toiseen on rasittavaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi yksi