Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kiihottuuko naiset helposti?

Vierailija
24.08.2020 |

Aloin pohtia tätä, että mahtaako naiset kostua miten helposti. Elikkäs jos vaikka näkee esim. kaupungilla hyvännäköisen miehen niin alkaako alapäässä kihelmöidä?

Miehen näkökulmasta voin kertoa, että ainakin itselläni tuppaa välillä hyvännäköisen naisen nähdessä alapäässä tapahtumaan turpoamista. Voisi jopa todeta, että alkaa tunnelma nousemaan.
Se taas saattaa aiheuttaa pahimmillaan varsin noloja tilanteita kun jossain vaikkapa kaupan kassajonossa alkaakin housuissa pullistumaan. Onneksi itse olen selvinnyt (toistaiseksi) ilman noloja seisokkeja julkisilla paikoilla, mutta olen kuullut ja lukenut monenmoista.
Olettaisin, että naisilla se kiihottuminen sujuu huomattavasti harmittomammin, ei sitä ainakaan huomaa niin helposti kuin miehillä.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

No eipä ole yhdenkään miehen näkeminen kaupungilla saanut minua kostumaan.

Vierailija
2/6 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehen katsominen ei kiihota minua, ellei siihen liity joku tunnetila esim katseeseen tai ryhtiin tms. Se saa jalat alta totaalisesti, muttei kiihota eli saa kostumaan.

Komea ulkonäkö on ikäänkuin perusedellytys, josta lähdetään ja jonka päälle kaikki rakentuu. Se ei riitä itsessään siis. Mutta ilman miehen timmiä kroppaa en pysty kiihottumaan ollenkaan.

Eli naisilla on isommat vaatimukset usein kiihottumiselle ulkonäön suhteen. Joku yksittäinen ajatus voi tosin kiihottaa sekunnissa, mutta senkin pitää liittyä ainakin minulla haluttavan näköiseen mieheen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kropan näkemisestä kiihotu, mutta tietynlaisten (minun tyylisten, eli tosi harvalla on sellaiset) kasvojen näkemisestä kyllä. Etenkin jos mies luo sieltä paksujen luomiensa alta katseen minuun, niin aiai.

Myös tietynlaisesta äänestä kiihotun hieman, ja sitten tietty jos hyvä miesvartalo koskettelee mun vartaloa.

Penis tai pullotus housuissa ei kiihota näkynä itsessään, mutta tottakai kun vaikkapa miehen sylissä pussaillessa tuntee kuinka kalu kovettuu, niin se saa minutkin entistä kiimaisemmaksi.

Ja jostain syystä katselen huomaamattani miesten etumuksia kaupungilla, mikä on varmaan jokin biologinen juttu vaan.

Jos oikein kiihottavan miehen kanssa vaikka sanasen jossain vaihtaa (kauniit kasvot, itsevarma ja ylpeä olemus, lämpimät silmät joilla katsoo minua ihanasti ja _matala_ ääni), niin kyllähän siinä mielessä lähinnä miettii, että tuo kun survaisisi sen peniksen mun sisään, pitäisi kaulasta kiinni jnejne.

4/6 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tumputtaja-aloittaja ei saanut ehkä paljoa sitä mitä halusi, eli polttoainetta tumputtelulleen, mutta ehkä vähän sai.

Vierailija
5/6 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

EI

Vierailija
6/6 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minua joskus huimaa, kun näen tapailemani miehen takaapäin, ihan vaatteet päällä. On niin juuri minun mieleiseni kroppa. Se on suoraan toimintaan johtavaa kiihotusta. housut on märkänä hetkessä :))..