Millaisen ystävän haluaisit?
Saat mittatilaustyönä/taikasauvan heilautuksella itsellesi parhaan ystävän loppuelämäksi. Mitä ominaisuuksia hänellä on, ja minkälaisesta ystävyydestä haaveilet?
Tai jos se täydellinen paras ystävä löytyy jo omasta takaa, millainen hän on?
Kommentit (4)
Rento, fiksu, hauska ja kaltaiseni introvertti maanläheinen mimmi. Olisi kiinnostunut autoista, musiikista/taiteesta ja mökkeilystä. Voitaisiin tehdä yhdessä kaikenlaista: käydä ajelemassa sekä autotapahtumissa, mennä silloin tällöin olusille tai ihan vaan olla möllöttää keskenään.
Kiinnostuksen kohteilta ja maailmankatsomukseltaan samantyylinen kuin minä itse, mutta luonteeltaan sellainen, että voisin tavallaan ottaa oppia tai mallia. Positiivisempi, spontaanimpi ja optimistisempi kuin minä itse nyt ainakin!
Älykäs mutta huumorintajuinen ja käytännöllinen, ei stressaisi pienestä, voisi palauttaa minut järkiini silloin kun ahdistus ja alakulo jylläävät. Aktivoisi liikkeelle ja kokeilemaan taideharrastuksia tai käymään yhdessä vaikka museoissa tai vaelluksella.
Kyselisi ja arvostaisi puolestaan minun mielipidettäni esim. ihmissuhdeasioissa. Olisi ihana kun voisi hörppiä yhdessä teetä, kuunnella ja analysoida ja puida toisen asioita ja ehkä keksiä ratkaisujakin, niin kuin joskus hamassa nuoruudessa tuli yökaudet tehtyä.
Sellainen jonka kanssa saisi olla juuri sellainen kuin oikeasti on. Ei säikähtäisi vaikka olisin toisinaan umpihullu, saisi olla itsekkin kunhan voisimme sitten yhdessä aina palata turvallisesti takaisin maan pinnalle luottaen että toinen pysyy mukana kovassakin vauhdissa ja pitää huolen etten minäkään putoa. Sellainen että voisin olla varma että se mitä meillä on on vain meillä eikä meidän asiat ole muita varten eikä sitä syvää suhdetta pääsisi kukaan ulkopuolinen turmelemaan kateuksissaan. Ihmiset on pahoja toisilleen, me emme olisi.
Ei tarvis nähdä liian usein, ei joka kuukausi
Ei ei valita liikoja
Tykkää kokata ja tarjoilla