Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Antakaa hyviä vinkkejä päivittäisen kalorimäärän pienentämiseksi, kiitos.

Vierailija
11.05.2013 |

Nyt mm.

olen vaihtanut kevytmaidon rasvattomaan maitoon, jättänyt kaikki karkit ja suklaat pois, samoin vaalean vehnän ja perunan, puolittanut annoskoot, en käytä enää kahvissa sokeria enkä maitoa, en syö välipaloja enkä mutusta mitään tv:n tai tietsikan ääressä, sokerimehujen sijaan juon vain täysmehuja ym...

10 - 15 kg haluaisin pois, aikataululla ei väliä.

Liikuntapuoli kunnossa.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
11.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jätä mehut kokonaan pois. Juo mehun sijaan vettä. 

Syö enemmän kasviksia. SYÖ VÄLIPALOJA, mutta syö vähäkalorisia sellaisia, jotta ateriarytmi pysyy tasaisena. Käytä kalorilaskuria. Syö säännöllisesti. Juo paljon vettä. 

Vierailija
2/6 |
11.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä ota juomista yhtään kaloreita, eli juo vain vettä tai maketusaineilla makeutettuja limsoja ja mehuja. Täysmehuissa on ihan yhtä paljon kaloreita kun sokerimehuissakin.

itse sain laihdutettua 10 kiloa kalorilaskurin avulla. Suosittelen! Maksaa vähän mutta on ehdottomasti hIntansa väärti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
11.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiloklubi on ihan ilmainen paikka , jossa saa kalorit ja kulutuksen laskettua. Itse lisäisin välipaloikai ja aterioille kasviksia.Alkoholi kokonaan pois.

Vierailija
4/6 |
11.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap: juon paljon vettä, mehua pari pientä lasillista pvässä, pelkkä veden juonti tuntuu niin kamalan tylsältä. Pitääpä katsoa noiden mehujen kalorit.

Kalorilaskuriin en olekaan tutustunut, googletanpa sellaisenkin, kiitos.

Jos on kamala nälkä, syön väli- tai iltapalaksi useimmiten porkkanan tai omenan.

Tuohon säännölliseen syömiseen on varmaankin myös kiinnitettävä huomiota. Ei vaan ole kovin helppoa, kun en tee säännöllistä työaikaa.

Olen nyt viikon verran ollut vähemmällä syömisellä, kalorimääriä en tiedä, kun en ole laskenut ja minulla on kyllä nälkä lähes koko ajan. Ei tunnu hyvältä, mutta näin jatkan, pakko. Olen pahasti keskivartalolihava.

Painostani en tiedä, ei omista vaakaa. Vaatteet ei kuitenkaan enää kiristä niin paljon kuin viikko sitten. Kesävaatteita en edes uskalla päälleni kokeilla.

 

Vierailija
5/6 |
11.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mehut, lipsat pois kokonaan pois, paljon vettä, maito rasvatonta

Leipä runsaskuituista, väh. 10 % kuitua. Pastaa, Riisiä harvoin ja sekin runsaskuituisena

Paljon kasviksia, hedelmiä, muista lautasmalli

Säännöllinen ateriarytmi, muista myös vähäkaloriset välipalat (hedelmä) ettei nälkä pääse kasvamaan liian suureksi, koska silloin syö liikaa

Hyvälaatuista rasvaa pitää kuitenkin olla riittävästi samoin proteiinia, muutoin tuntuu kituutukselta ja luovuttaminen on helpompaa.

Kiloklubi tukee elämäntapamuutosta sis. mm. kalorilaskurin, antaa ohjeita ja sen avulla voi helposti seurata omaa edistymistään

Vierailija
6/6 |
11.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos on koko ajan nälkä, niin lisää kuituja ruokavalioon! Jos syöt viljoja tai viljatuotteita, niin kaikki aina täysjyvänä. Jos syöt jogurttia, viiliä, rahkaa (kevyitä tietenkin), niin siihen sekaan esim. Kuidukas kolmen viljan leseseosta.


Täysmehut veke ehdottomasti, niissä on kammottavan paljon kaloreita! Osta myös joko vaaka tai mittanauha, jotta tiedät edistytkö. Mieluummin molemmat, ja kirjoita tulokset ylös.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kahdeksan