Milloin olette viimeksi käyneet vaatekaupassa?
Kommentit (29)
Apua... ennen vuodenvaihdetta varmaan? Tilaan yleensä netistä, vihaan vaatekaupassa käyntiä.
En tänä vuonna. Lapsille oon tilannut vaatetta ja vanhemmiltani sain kaksi vaatetta - myöhästynyt joululahja - helmikuussa.
Sain jouluna 2018 ja 2019 lahjakortit suosittuun vaateketjuun. 30€ per lahjakortti. Kävin sen ekan käyttämässä joskus viime kesän puolella ja toi toinen on nyt lompakossa pyörimässä. Menen varmaan tämän vuoden aikana ostamaan sillä jotain, mutta ei ole kiirettä kun kortti on voimassa pari vuotta.
Ja kävin viime syksynä urheiluliikkeessä ostamassa treenihousutkin! Se oli varmaan ihan viimeisin vaatekaupassa käyminen. Tai voi olla että talvella kävin jossain pyörimässä samalla kun odotin bussia, mutta siinä on ollut ideana päästä sisään lämpimään, eikä mitään oikeaa aikomusta ostaa mitään.
Joskus ennen joulua pitä tyttärille ostaa jotain vaatteita. Itselleni en ole ostanut mitään aikoihin. Eikun ostinhan minä Lidlistä paidan.
Joskus ennen joulua pitä tyttärille ostaa jotain vaatteita. Itselleni en ole ostanut mitään aikoihin. Eikun ostinhan minä Lidlistä paidan.
Joskus viime vuoden loppupuolella
Marraskuun lopussa ostin ainakin mekon Sokokselta. Olisinkohan sen jälkeen käynyt ostamassa jotain lapsille alkuvuodesta Stadiumista.
Pääasiassa tilaan vaatteet Zalandosta, Hulluilta päiviltä tilasin myös muutaman jutun. Me&i vaatekutsuilta tulee myös ostettua pari kertaa vuodessa.
Kyllä siitä varmaan alkaa pari vuotta jo olla.
Viime perjantaina kävin Triplan Prismassa ruokaostoksilla ja ainoa muu siihen aikaan auki ollut kauppa, joka oli reittini varrella oli Cubus, jossa kävin sitten heräteostoksilla (siellä oli lisäkseni yksi asiakas).
Milläs käyt, kun ne on kiinni? Ainakin täälläpäin.
Ja netistä en tykkää tilata. Aina tulee jotain vähän väärän väristä tai huonosti istuvaa. Joo, tiedän, että olen nirppanokka, mutta haluan nähdä tuotteen livenä ennen ostamista, ja ilman sitä kauheaa palautusrumbaa...
Kai siitä on kolme vuotta.. Tokmannia en laske vaatekaupaksi, mutta sieltä haen kotivaatteet. Tilaan zalandolta kaiken.
Tammikuussa, ostin 10 sukat kun entiset oli kaikki hajalla. Sitä ennen en edes muista koska olen vaatekaupassa käynyt. Hoidan vaateostokset yleensä netissä lukuunottamatta sukkia ja alushousuja, jotka haen aina KappAhlista.
Kai siitä jo 5 vuotta on. Ja minä lasken myös tokmannin ja halpahallin. Netistä tilaan yleensä,
Se oli ennen 18.3.