Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

hjelp! vauvan nukkumisongelma...

Vierailija
30.06.2006 |

miten saada vauva, 1kk, nukkumaan muualle kuin syliin? ei suostu vaunuihin eikä omaan sänkyyn!!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

juuri tuli mieleen meidän lasten vauva-ajat...



voit yrittää opettaa siten että laitat lapsen väsyneenä pinnikseen (masu täynnä, puhdas vaikka jne) ja jos alkaa itkeä niin silittelet vaan. lisäät omaa reaktiota vauvan reaktion mukaan. eli ei heti nosteta ja hyssytellä vaan ensin silitellään. jos ei tyynny, niin sittenhyräillään ja silitetään, ja odotellaan josko rauhottuisi. ja ollaan pimeässä ja hiljaisessa. ei mitään telkkaria taustalle.



kapalo saattaa auttaa, luo kohtumaista tunnelmaa.



tracy hoggin kirja opi kuuntelemaan vauvaasi on hyvä. siellä on myös hyviä ohjeita turvalliseen nukuttamiseen eikä mihinkään huutamisunikouluun.

koita jaksaa ei se kauan kestä. mutta älä vaan opeta nukahtamaan kanteluun- se on yhtä helvettiä sitten kun vauva painaa 10 kiloa ja kiemurtelee..

Vierailija
2/2 |
30.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä onnistuttiin siirtymään jo vaunuihin, pinnikseen ei nukahda vieläkään. (Vauva 3kk) Minä en totuttaisi vauvaa hiljaisuuteen, koska pian herää pienimpäänkin ääniin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi kaksi