Lue keskustelun säännöt.
Onko nyt liikkeellä mahatautia?
18.03.2020 |
Onko teilläpäin liikkeellä mitään mahatautia nyt? Olen ripuloinut koko aamun ja on flunssainen/kuumeinen olo, vaikka ei ole kuumetta eikä mitään rajua flunssaa.
Kommentit (5)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kiitos tiedosta. Kaikki puhuu vain koronasta, mutta onhan sitä muutakin liikkeellä.
Olen syönyt koko viikon ruokaa, jossa juustoraasteen päiväys oli huomaamattani ollut sunnuntaina. Mutta maussa tai hajussa ei ole ollut vikaa eli siksi kysyin, onko jotain liikkeellä nyt.
Samaa mietin itse. Sairastan IBD:tä niin tosi hankala sanoa johtuuko se tästä taudista vai jostain muusta.
Itselläni noita oireita on ollut pari viikkoa. Pitkä pöpö. Kuume ja flunssa meni, mutta vatsa vielä kuralla.
On liikkeellä, lisäksi on sellainen versio flunssasta jossa tulee tunneiksi ripuli ja kasa sekalaisia oireita päiväksi tai pariksi kerrallaan.