Kaikki katsomaan perussuomalaisten tuumaustuntia!
Kaikkihan tietävät Marko Hamilon, eli Tiede-lehden toimittajan, joka on myös on ollut Hesarin toimittaja. Hänellä on ollut liberaalit arvot, mutta tutustuttuaan perussuomalaisten väitteisiin, ja todettuaan ne OIKEIKSI (mm. haittamaaahanmuuuton kustannukset ja väkivallan lisäääntyminen) hän siirtyi perussuomalaisiin ja pitää nyt puheita heidän riveissään:
Käsitteen "punavihreäää kupla" lanseerasi perussuomalaisten verkkolehdessä Suomen Uutisissa ja puolueen äänenkannattajassa Perussuomalaisessa vuonna 2014 Marko Hamilo.[
Kommentit (11)
Wow! En olisi uskonut, että persutrollit käyttävät Suomen suosituinta keskustelupalstaa propaganda-alustanaan. Olkaa hyvää älkääkä linkittäkö vih.apuhevideoitanne tänne. Pysykää siellä ihan omilla saiteillanne vaan.
Tuumaustunti... voi hyvä luoja, ihan kuin päiväkodin satuhetki. No, satuhetkihän tuo onkin.
Persupaniikki= gallupsuosio osoittaa maata kohti. Suomalaiset ovat kyllästyneet persujen öykkäröintiin.
Persupropaganda tunkee joka paikkaan...
Persujen noste kantaa pitkälle, olivatpa punatrollit mitä mieltä tahansa. Karavaani kulkee ja koirat haukkuu. Hallituksen tekemiset ja tekemättömyys on yksi iso tekijä asiassa. Vuosi kohta mennyt ja mitään ei olla kyetty tekemään.
Persujen tuumaustunti. Ähinää, mutinaa, pään raapimista ja suu auki toljottamista. Kunnes lopulta jollakin välähtää ja hihkaisee muualta tulleiden syy. Ilo leviää kasvoille ja keskinäinen kehuminen ollaan me viisaita alkaa. Se mikä on creepyä se tunti menee aina samalla kaavalla.
Sain saman linkin tuumaustuntiin ennen niin punavihreältä ystävältäni. Silmät ovat tainneet avautua...
Vierailija kirjoitti:
Persujen noste kantaa pitkälle, olivatpa punatrollit mitä mieltä tahansa. Karavaani kulkee ja koirat haukkuu. Hallituksen tekemiset ja tekemättömyys on yksi iso tekijä asiassa. Vuosi kohta mennyt ja mitään ei olla kyetty tekemään.
Vuosi ulistu oppositiossa mitään tekemättä ja nyt alkaa gallupsuosio sulaa. Kolme vuotta vielä seuraaviin vaaleihin ja kas, "nosteesta" ei ole mitään jäljellä.
Persuilla on myös tuunaustunti. Yhdessä kiinitettiin mopoon uusi hieno tarra. Tunti ei ihan riittänyt niin vaativaan tuunaukseen.
Persujen tuumaustunnilla aivosolut varmaan törmäilevät toisiinsa upeasti.
Wow! En olisi uskonut että maahaanmuuutto lisää näin paljon kustannuksia! Luulin että se tuo rahaa valtiolle mutta asiahan on ihan päinvastoin! Koska halpatyövoima ei tule toimeen maksetulla palkalla, niin saavat yhteiskunnan tukia, joita sitten kaikki maksetaan.