Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten pystyy elämään teini-ikänsä uudelleen?

Vierailija
25.01.2020 |

Niin että mites tällainen aikuiseen ikään ehtinyt mieshenkilö joka on kouluaikoina ollut tyypillinen koulukiusattu nysvä-ätmi voisi elää nuo teinivuodet (lähinnä 12-16v) uudelleen kun ne aikoinaan menivät lievästi sanottuna päin vittua?

Ainakin seuraavia asioita haluaisin tehdä/kokea:

- Haluaisin muuttaa takaisin vanhempieni luokse asumaan ja tulla taas taloudellisesti heistä riippuvaiseksi.

- Haluaisin suorittaa yläasteen oppimääräni uudelleen päiväopetuksena paikkakuntani yläkoulussa teini-ikäisten keskuudessa.

- Haluaisin saada teini-ikäisiä kavereita ja omata korkean statuksen nuorten sosiaalisissa hierarkioissa.

- Haluaisin saada kutsuja nuorten kotibileisiin ja kokea ensikännini uudelleen.

- Haluaisin päristellä mopolla pitkin kylänraittia ja hengailla kavereiden kanssa kauppakeskustelun auloissa mopokypärät ja ES-tölkit kädessä.

- Elää tyypillisen massateinin elämää ilman että minua pidettäisiin jotenkin poikkeavana tai että joutuisin muiden "ikäisteni" silmätikuksi tai kiusaamaksi.

- Kiukutella vanhemmilleni ja karata kotoa.

- Seurustelu ja seksi yhtä kokemattoman ja viattoman, kivan teini-ikäisen tytön kanssa.

- Kerätä tykkäyksiä sosiaalisessa mediassa söpöiltä teini-ikäisiltä tytsyiltä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene amikseen opiskelemaan nuorisopuolelle. Muuta johonkin tukiasuntoon.

Vierailija
2/5 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tule takaisin nuo ajat, ei sitten millään.

Ehkä kokeilisin sienitrippiä tai tarinan kirjoittamista asian purkamiseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

etsi joku nainen jolla on vastaava tavoite ja ymmärtävät vanhemmat. Toki olet  myöhässä ja joudut vankilaan jos toteutat noin. Miksi et eläisi vapaa-aikaa kuin teini?

Vierailija
4/5 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä ajattelin elää heti uudestaan ku saan nää lapset maailmalle. En ihan tuolla sun tyylillä, vaan olla typerän vastuuton kaikesta, bilettää kun huvittaa, olla ostamatta jääkaappia täyteen ruokaa ja en aio huolehtia että vessapaperia riittää aina, ehkäpä pöllin sitä kirjastosta jos tarvitsee 😁

Vierailija
5/5 |
25.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täytä 40, siitä se lähtee

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi kolme