Parhaiten säilynyt 45 vuotta täyttänyt nainen?
Kuka on mielestänne parhaiten säilynyt 45 vuotta täyttänyt nainen?
Mette Mannonen on harvinaisen tyttömäinen 46-vuotiaaksi. Hän on yksi parhaimmin säilyneistä.
Kommentit (34)
Amy Adams on yhä tyttömäisen söpö:
Video on viime vuodelta. Hän oli tuolloin 44-vuotias.
Hapattaminen on hyvä ja helppo säilömismenetelmä. Maitohappobakteerit sinänsä ovat hyödyllisiä keholle, ne voivat muun muassa palauttaa kehon häiriintyneen suolistobakteerikannan ennalleen.
Maitohappoa on käytetty paljon meidän leveysasteillamme säilömiseen.
Hapattaminen on hyvä tapa säilyttää ilman sokeria, ja se on yksinkertainen prosessi.
Pakataan vain tiiviisti purkkiin suolan ja mausteiden kanssa, survotaan, kunnes mehu pursuaa esiin ja sitten purkki täytetään puhtaalla vedellä niin, että peittyy kunnolla.
Parin päivän kuluttua sokeri vapautuu ja käy maitohapoksi, joka estää bakteereja kasvamasta ja auttaa säilymään.
Hapatus on hyväksi keholle. Maitohappobakteerit palauttavat suolen normaalin bakteerikannan vatsataudin tai antibioottikuurin jälkeen, estävät haitallisten bakteerien kasvun ja vahvistavat immuunivastetta. Ulkomaanmatkoilla maitohappobakteereista voi olla apua vieraaseen bakteerikantaan sopeutumisessa.
Miks aina pitää arvostella naisia? Mikset kysy samalla parhaiten säilynyttä miestä? Monet miehet harmaantuu ja kaljuuntuu jo nuorena.
"Säilyminen" on muutakin kuin ulkonäkö. Tuntuu, että ollaan ulkonäön säilymisen ja fyysisen terveyden puolestapuhujia , mutta jo nuorena ajatellaan kuin katkera vanhus. Ei mitään iloa elämässä tarvitse olla, kunhan paino on kurissa ja iho sileä.
Hauskuus ja epätäydellisyys on minusta eliksiiriä elämään. Päättyköön sitten aikaisemmin.
Mun äiti 57v. Luullaan oikeasti monesti 4- kymppiseksi.
Vierailija kirjoitti:
Anne Kukkohovi
HUUTONAURUA
Bloggaajat On my way sekä Katri Gruner.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Anne Kukkohovi
HUUTONAURUA
Naura vaan itsellesi.
Kannattaa ottaa huomioon meikit ja kuvankäsittely.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Anne Kukkohovi
HUUTONAURUA
Naura vaan itsellesi.
Anne kato peiliin:D
Ei ihan 45v mutta Jaana Pelkonen 42v ja Ellen Jokikunnas 43v ovat kyllä nuorekkaita. Mielestäni ylipäänsä 40v naiset on pääosin vielä tosi nuorekkaita ja monet 50v myös.
Sulla ei taida olla hd-telkkua?