Li Andersson
Li ei sitten ollutkaan raskaana. Täytyy kyllä myöntää, että häpeän miehenä sitä kun keltaista lehdistöä selaillessani ne saivat niin helposti iskostettua tuollaisen raskaus- ajatusolettaman päähän, vaikka kuvittelen toisinaan osaavani omillakin aivoillani tuumailla , mutta ei "tietenkin kolmekymppisen naisen täytyy olla raskaana". Onneksi menin heti sen jälkeen lukemaan vasemmistolaisempaa lehteä niin aika pian ajatukseni saivat taas hieman ryhtiliikettä suuntaa.
Pahoitteluni Li:n suuntaan että olen niin heikko ja vietävissä. Yritän kehittyä.
Kommentit (2)
Vierailija kirjoitti:
Ei puheenjohtaja voi vaihtua, koska ainoa mahdollisuus olisi Arhis. Hän ei vaan ole oikein koskaan selvin päin.
Pakko pitää Arhis jatkuvasti pienessä hutikassa, kun siitä tulee selvinpäin niin ilkeä, että se itkettää kaikkia oppositiopuolueen jäseniä sanailullaan se on ihan teidän parhaaksenne.
Oikeastaan vasemmistoliitto on nykypuolueista se ainoa jolla on oikeasti mahdollisuus vaihtaa puheenjohtaja ilman pelkoa, koska heillä on siihen tehtävään kykeneviä ihmisiä. Toisaalta miksi vaihtaa hyvää johtajaa kun siihen ei ole mitään tarvetta, Likin tuntuu jaksavan vielä ja on nuorikin.
Ei puheenjohtaja voi vaihtua, koska ainoa mahdollisuus olisi Arhis. Hän ei vaan ole oikein koskaan selvin päin.