Kalle Palander muuttaa Tornioon
Juurihan he muuttivat vasta kevättalvella Vantaalle...Iltiksen mukaan kaksosten kouluunmeno syynä muutolle.
https://www.iltalehti.fi/talviurheilu/a/3a7183de-813e-4a6b-89a1-4619b98…
Vieläkö Riinis uudessa duunissaan Vantaalla vai meinaako rouva edes lähteä miehensä matkaan pohjoisiin?
Kommentit (14)
Jutun mukaan muuttaneet huhtikuussa Viroon. Eihän näin levotonta menoa voi olla. Veikkauksia kauanko Torniossa pysytään?
Koko Suomen uusi mattinykänen. Osaa laskea, mutta se jää just siihen. Ei osaa motivoida muita, ei huolehtia omista asioistaan eikä edes vaimostaan. Klikkiotsikko koko heppu.
Johan se Riina-Maija olikin muutaman kuukauden töissä - tai "töissä". Liekö saanut kenkää, kun nyt muutetaan Tornioon.
Miten ihmeessä ne lapset pärjää? Aina 3-4kk päästä vaihtuu paikkakunta, koulu ja kaverit.
En tiedä kenen etu edellä mennään, mutta lasten takia toivoisin, että asettuisivat aloilleen. Sääliksi käy tuollainen jatkuva muuttelu.
Käykö rouva itse täällä alapeukuttaas ihan järkeviä kommentteja joissa ollaan lapsista huolissaan?
Sääliksi käy lapsia. Eivät juurru mihinkään eikä mitään pysyviä kaverisuhteita synny. Mutta selitys löytyy linkistä, jossa Kalle ja Riina-Maija toteavat että heillä ei kasvateta lapsia ja elämä pyörii, mutta ei lasten ehdoilla. Melko hämmentävää tekstiä.
https://www.iltalehti.fi/viihde/a/2015100520455097
Luulenpa, että nyt kun vaimo oli saanut töitä, Kalle tunsi menettävänsä kontrollin ja päätti ilmeisesti yksipuolisesti että muutetaanpa Tornioon.
Vierailija kirjoitti:
Muuttiko?
Muuttuvat. Nyt kyllä asuvat taas Virossa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Muuttiko?
Muuttuvat. Nyt kyllä asuvat taas Virossa.
Ei muuttanut. Kalle oli saanut Tornion talosta tarjouksen, muttei ollut luonto antanut periksi myydä. Riinis varmaankin esti myymisen, ettei kartanot vähene. Nyt sinnittelevät lapsilisillä ja maksavat tyhjillään seisovia taloja.
Alkhaako taas puhumhan hoon päälthä?