Lue keskustelun säännöt.
hei Maippi!
23.05.2006 |
Miten sujui teidan vapunvietto Edinburghissa? Toivottavasti hyvin!
Kommentit (2)
En itse ole beer' in ystava, lahinna juon lageria jos on pakko, mieluiten punkkua. Kumpi naista tarkottaa kaljaa, kumpi olutta??? Tennent on skottilageria, mcewans skottibeeria!
Niinhan se on ettei taala voi saihin luottaa; yhdessa paivassa voi olla olla lumituisku, +30C helle ja rankkasade!!!
Hyvia vointeja
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Just niin ihana kaupunki Edinburgh on kuin muistinkin. Ilmat eivät aivan suosineet, mutta kävelimme silti jalat kipeiksi ympäri kaupunkia, katseltiin kaupunkia vähän laajemmalta kantilta kuin edellisellä kerralla. Nukuttiin pitkiä öitä, shoppailtiin, syötiin ja juotiin muutama pub tyhjäksi... No ei ihan sentään. Löysin ihanan suosikkioluen, Deuchers IPA:n, jota ei ilmeisesti täältä saa edes pullossa. =/ Tuliaisia tuotiin lapsille kohtuuden rajoissa, itsellemme jotain ihan pientä.
Mihinkään pidemmälle emme tälläkään kertaa lähteneet, laajempi Lothianin (vai Lothianien?) ja mielellään koko Skotlannin tutkiminen jää hamaan tulevaisuuteen. Ehkä joskus asuntoautolla koko perheen voimin? Tai jollain konstilla sinne päin asustelemaan vähän pidemmäksi aikaa... Sinä olet vissiin siellä jo vuosia asunut?
Hyvää kesän odotusta sulle ja tyttärellesi (toivottavasti muistan oikein jostain muusta viestiketjusta),
rankkasadeterkuin Mappie Pohjois-Suomesta =)