Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

2,5kk -10kg, onko mielestäsi nopeasti pudotettu?

Vierailija
17.03.2013 |

Vielä 40kg lisää pitäisi laihduttaa. Tuntuu tuskastuttavalle ajatella miten paljon vielä edessä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

On! Miten teit sen? Mulla olisi 10 kg pudotettavana.

Vierailija
2/4 |
17.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Johtuneeko siitä että mulla paljon ylipainoa..en tiedä. Olen syönyt säännöllisesti 5x päivässä, perus suomalaista kotiruokaa, lautasmallin mukaan. Herkut jätin pois ja syön niitä vain juhlatilaiuuksissa,synttäreillä, joskus elokuvissa, esim pääsiäisenä,äitienpäivänä jne :) Alkoholia käytän harvoin,koitan välttää nyt aktiivisen painonpudotuksen aikana. Teessä/kahvissa makeutusainetta sokerin sijaan, sitäkin koitan vähentää,nyt menee 1,5nappia. Liikun työväli/tarha matkan kävellen joka pv, yht.n.1h päivässä, ei juuri muuta liikuntaa. Joskus käyn lenkillä kun lapsi isällään. Ja nälkä ei ole vaivannut, mahan olen saanut syödä täyteen, hyvää ja maistuvaa ruokaa. Ei ole tuntunut "laihdutuskuurilta", vaan nimenomaan, koitan muuttaa tapoja nyt kerrankin pysyviksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todella mahtava pudotus parissa kuukaudessa. Ei kannata ottaa liian tiukkaa pudotusta vaan tosiaan elämäntapamuutos, jonka hyvänä puolena on painonpudotus :)

Tätä samaa yritän itsekin. Tosin vasta 2 viikkoa ja -3 kg takana. Pudotettavaa olisi n. 15-20 kg.

Tsemppiä meille!!!

Vierailija
4/4 |
17.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näinpä! Tsemppiä meille, kyllä me pystytään tähän :) Mikä teitä motivoi? Itseäni motivoi hyvä olo, laihdutus ohjelmat, hoikat ystäväni :D Ja netissä ennen ja jälkeen laihdutus kuvat :D Kaapissa odottavat hoikkeliini farkut ;D AP