Lue keskustelun säännöt.
Lasten kanssa Arabiemiraatteihin
11.03.2013 |
Hei!
Ensi viikolla alkaa odotettu matka Arabiemiraatteihin ja pakkailuasiat käväisivät jo mielessä. Pari kysymystä: onko 5-v kaksostyttöjen vaatetuksen suhteen jotain rajoitteita vai onko noin pienillä OK mm. topit ja paljaat olkapäät? Entäpä kannattaako Emiraatteihin ollenkaan ottaa rattaita, pääseekö niillä kulkemaan (olemme Fujairahissa ja Dubaissa)?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hei!
Lapset voivat pukeutua ihan normaalisti varsinkin hotelli ja ranta-alueilla.Toki kannattaa muistaa, että aurinko on hyvin kuuma ja polttaa helposti lasten ihon, joten vaatteilla kannattaa suojautua myös liialta auringolta.
Lomakohde sopii erittäin hyvin lapsiperheille ja oikein hyvin voi ottaa rattaat mukaan.
Fujairah on tasainen alue, jolla ei juurikaan ole jalkakäytäviä, mutta siellä on mukava ja leveä rantakatu. Mutta ei ole suurempia korkeuseroja. Huomaathan kuitenkin, että hotellien läheisillä pääteillä ei ole jalkakäytäviä.
Dubain keskustassa ei ole suurempia korkeuseroja, mutta on korkeita jalkakäytävän reunuksia, jolloin rattaita voi joutua esim. nostamaan.
Lisätietoa kohteista:
http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/arabiemiraatit/fujairah/lisatiedot?season=talvi-12-13
http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/arabiemiraatit/downtown-dubai/lisatiedot?season=talvi-12-13.
Terveisin, Mari / Finnmatkat
myynti@finnmatkat.fi