Ripuli rautalisän jälkeen. Kuinka nopeasti??
Kuinka pian ihmisillä on tullu ripuli rautalisän ottamisen jälkeen?? Oon parina päivänä ottanu aika vahvaa rautalisää. Mulla ei oo muita oireita, ei pahoinvointia tai oksennusta tms. joten en uskois että on norovirus. Ja tää tuntu olevan vaan kertarykäys... Nyt jo nälkä, uskaltaiskoha syödä. Olin kävelyllä ulkona ja yhtäkkiä tuli niin kova ripulointihätä, ettei tavarat pysyny oikee sisässä. Onneks olin ihan kodin nurkilla. IHAN HIRVEETÄ!!!!!!
Kommentit (4)
Ainakin takavuosina apteekista sai herkkävatsaiselle tarkoitettua rautaa, jota itse otin. Nimeä en enää muista, mutta kysy apteekista.
Instant ripuli tulee. Heti kun nielaisen rautatabletin on jo ripulit housussa.
Vierailija kirjoitti:
Ainakin takavuosina apteekista sai herkkävatsaiselle tarkoitettua rautaa, jota itse otin. Nimeä en enää muista, mutta kysy apteekista.
Se on joku tehoton nokkoslitku, kun markkinarako kerran löytyy.
Jos rautaa syö niin paljon että vatsa menee sekaisin, ei voi olla terveellistä. Rautalääkitys on myös riski sydämen terveydelle. Raskaana ei saa nostaa hemoglobiinia.
Mikä KIIRE sulla on nostaa hemoglobiinia?
Kun mä söin obsidania, avasin kapselin, ja söin vain ripauksen rakeita kerralla.