Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko täällä ketään 30+ esikoisensa saanutta? Miten ootte jaksaneet?

Vierailija
16.05.2006 |

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies ei koskaan heränyt yöitkuihin ja minä en edes väsynyt ollut.

Vierailija
2/6 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viimeistä ei ole tekemällä tehty, kaikki otetaan kuitenkin mitä annetaan. Eikä ihmiselle varmaan enempää taakkaa lykätä kuin mitä jaksaa kantaa. En mä usko että muuten olisin jotenkin väsyneempi tms. mutta sairastanut olen flunssaa yms enemmän tässä viimeisessä raskaudessa, joten siinä mielessä odottaminen on raskaampaa. Itsellä on aika vaativa työ, hoidan vielä sairasta äitiäkin paljon ja oma perhekin on saanut osansa. Ja aion jaksaa tätä kolmattakin vielä hoitaa ja olla virkeä äiti. Ja nauttia viimeisestä äitiyslomastani, sillä kyllä tämä nyt on kuitenkin viimeinen.



Aivan varmasti jaksat 34-vuotiaana aloittaa vaikka putkeen muutaman lapsen kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

eiymmarra



Lapset onkin jo isoja, molemmat koulussa. Nyt haavailen vielä iltatähdestä. Olen 41 v.

Vierailija
4/6 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parikymppisenä, kun tupakoin, en harrastanut juuri liikuntaa ja ruokavalioni oli yksipuolisempi kuin nykyään, olin paljon väsyneempi, vaikka minulla ei silloin lasta ollutkaan.

Vierailija
5/6 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä tää kysymys nyt sitten tarkoittaa, kysyn kuten jotkut muutkin? Esikoinen syntyi kun olin 34, mitä siitä sitten??

Jaksamista oli kun tekohampaitten ja rollaattorin kanssa on niin paljon puuhaa....

Vierailija
6/6 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain esikoiseni 32-vuotiaana. Vielä on tuo ainokaisena pysynyt. Hyvin jaksoin alun yöheräämisetkin vaikka vauva herätteli usein tunninkin välein yöllä. Otin sitten päivällä takaisin päiväunien muodossa :) Hermot välillä paukkuu tuon uhmaikäisen kanssa, mutta se nyt ei varmaan johdu mun iästä. Eiköhän se ole normaalia oli minkä ikäinen äitee tahansa ;D Tässä nyt vähän funtsaillaan pikkukakkosta, josko laittaisi " tilaukseen" . Ikää kohta 36v. Enkä todellakaan tunne itseäni vanhaksi, vieläkään! ;DD