Jutta ja Juha Larm vaikuttavat todella onnelliselta parilta
,joilla on myös hyvä keskusteluyhteys ja toisen kunnioitus. Ovat aidosti onnellisen oloisia. Samaa ei ollut nähtävillä esim eräästä viime vuonna eronneesta julkkisparista, joiden suhde oli paljon esillä.
Tulee itselle hyvä olo kun katsoo heidän onneaan.
Kommentit (20)
Keitä ovat nämä Larmit? tiedätte var,maan, että larm on ruotsista suomeen käännettynä
Substantiivit
1.melu
2.meteli
3.häly
4.hälytys
5.kina
6.epäsopu
7.hälinä
Entinen sotilasnimi. Sotigast sai sukunimen jonkun ominsisuutensa perusteella
Jos "liittoja" on kovin monta, voi olla, ettei henkilö vaan ole sovelias pitkäaikaiseen parisuhteeseen.
Mikä hiton Larm? Sehän on hälytys ruotsiksi, onko se siis jonkun sukunimi?
En tiennyt mitä tarkoittaa ruotsiksi, ehkä kyllä uskonut ennen kuin itse tarkistin sen.
No voi ny ripuli.
Välitön reaktio heistä tehdyistä lehtijutuista.
Ihan ihanaa, jos ovat onnellisia toistensa kanssa, mutta tuo tapa, jolla sitä pitää julistaa kaikelle kansalle kuin uskon lailla, saa mut voimaan pahoin.
Iltapäivälehtien perusteella harvoin pystyy koko totuutta näkemään, monet lehtijutut ovat harkittua toimintaa omien bisnesten pönkittämiseksi.
He tekevät työkseen parisuhdeneuvontaa. Nämä ns. onnelliset lehtijutut ovat myös mainosta ja bisneksen edistämistä.
Vierailija kirjoitti:
Entinen sotilasnimi. Sotigast sai sukunimen jonkun ominsisuutensa perusteella
Jos nimi on olemassaoleva, pitää se löytyä jomman kumman sukutaustasta. Juttahan oli Virtanen. Tämänkertaisen sulhon taustasta en tiedä.
Yleensä he, jotka tuovat suhdettaan hehkuttaen esille, tippuvat korkealta ja kovaa.
Vierailija kirjoitti:
He tekevät työkseen parisuhdeneuvontaa. Nämä ns. onnelliset lehtijutut ovat myös mainosta ja bisneksen edistämistä.
Moni parisuhdeterapeuttiparikin on päätynyt eroon.
Vierailija kirjoitti:
Katsotaan 20 vuoden kuluttua uudelleen, jos ovat edes yhdessä.
Ukko kuolee jo kauan sitä ennen epämääräisissä olosuhteissa.
Larmarna är lyckliga!