Mikä tarve nykyisin on esitellä kaikelle kansalle omien lastensa vaatteita??
meidän lapset kulkee kestävissä vaatteissa- ne nyt sattuu olemaan myös merkkivaatteita- eli legoa, reimaa, mayora,lia, elleä---
myös prisman giraffe ja tutta kelpaavat sekä nike...
ps. en ole kyllä asiettlyt BLOGEISSA- what???
Kommentit (10)
mistä tuollaisia juttuja voisi kokeeksi lukea?
googletanko jollain hakusanalla vai miten?
Ne seuraavat kaavaa
ostin tällaisen
ja ostin tällaisen
ja yhdistin sen tällaiseen
Blogit, joille itse olen eksynyt, ovat niinkin asiantuntevien bloggaajien pitämiä, että halpiskama on good good ja laadukas, kalliimpi tavara bloggaajien mielestä päätöntä. :D
lastenvaatteet blogi
Tuloksia tulee paljon.
vauvan sivujen blogeja, jotka löytyy tosta vasemmalla olevasta valikosta
<-------
toki samantyylisiä blogeja on varmaan muuallakin netissä.
en siis tarkoittanut paheksua yleisesti mitään lasten vaatteiden ostoa (saati sitten merkkivaatteiden ostoa), vaan ihan tuota julkista esittelyä ja vaatteiden kauhean suurta määrää!!
ap
ja kaikista surullisinta ja hulluinta tuossa on mun mielestä se, että ne vaatteet ovat yleensä tosi epäkäytännöllisiä. Jollekin vähän yli 1v:lle laitetaan hirveen kireät pillifarkut jne. mä en näe siinä järkeä. miten ne lapset pystyvät leikkiä ja liikkua sellaisissa?
Minulla nämä lastenvaatteet on vähän niinkuin harrastus, tykkään keräillä lapsilleni kauniita vaatteita. Joku kerää postimerkkejä, minä vaatteita, ei kai se sen ihmeellisempi asia ole? On kiva nähdä mitä joku muu on löytänyt tai keksinyt yhdistää.
Mitkä ovat valintakriteereitä uusia vaatteita ostaessasi? Mielenkiinnosta kyselen, kun vaatteet kerran ovat harrastuksesi.
Minulla nämä lastenvaatteet on vähän niinkuin harrastus, tykkään keräillä lapsilleni kauniita vaatteita. Joku kerää postimerkkejä, minä vaatteita, ei kai se sen ihmeellisempi asia ole? On kiva nähdä mitä joku muu on löytänyt tai keksinyt yhdistää.
laadukkaita ja miellyttävät minun silmääni. Kerään yhteensopivia asukokonaisuuksia erilaisiin tilanteisiin. Ja tietysti on kiva jos löytää jotain tällaista halvalla. T: 9
Mitkä ovat valintakriteereitä uusia vaatteita ostaessasi? Mielenkiinnosta kyselen, kun vaatteet kerran ovat harrastuksesi.
Viittaan tällä noihin moniin vaateblogeihin, joita on tuonne blogi-osastolle putkahtanut... Todella paljon samanlaisia blogeja tyyliin "ostin tänään taas sitä ja tätä, tällaisen mekon ja housut yms. yms." Ja mihin ihmeeseen ne noita vaatteita sijoittaa, kun jatkuvasti ostelevat?? Vai pitääkö sitä vaan näön vuoksi ostella, että on jotain mitä blogissaan esitellä?? =O Varsinaista kerskakulutusta!!!