Stockmannin verkkokauppa on niin turha.
Tuotetta ei ole verkkokaupassa, myymäläsaatavuuskaan ei toimi.
Mitä ihmeen virkaa tuollaisellla on?
Kommentit (9)
Ostin black friday-tarjouksesta tuotteen ja maksoin ostokseni. Sain sitten ilmoituksen että ostamani tuote olikin loppu ja palauttaisivat rahani, jos ilmoitan tilinumeroni heille. Ei mitään pahoitteluita tai alennusta vastaavasta tuotteesta hyvitykseksi.
Kyllä on alkeellinen verkkokauppajärjestelmä, kun ei myytävien tuotteiden lukumäärää edes pysty ylläpitämään. Asioin luotettavammissa verkkokaupoissa tästä lähtien.
Ei ihme, että Stocka ei pärjää. Verkkokaupan ongelmat on olleet samat vuosikymmenen, vaikka sitä on ”uusittu” välillä.
Stocka ei ole panostanut nettiin yhtään. Ei silti myymälätkin on nykyään onnettomia.
Jos ne lopetti tavaratalon Oulustakin, niin miksi eivät sijoittaneet nettikauppaan?
Kaikissa kaupungeissa kun ei ole Stockmannia.
Koot aina loppuneet vaatteista, vain jotain XS-kokoa jäljellä. Eikö kukaan valvo sitä ja saa hälyytyksiä jos jokin loppuu? Aina ei ehdi lähteä Hgin tavarataloon kun on pitkät työpäivät toisella puolen kaupunkia.
Stokka vetelee kuolinkorinoita. Black Friday-iltana ei Jumbon myymälässä minun lisäksi ollut muita asiakkaita, kun muissa kaupoissa ihmiset tönivät ja vauhkosivat jostain -15% alesta. Viime kesänä myös Helsingin tavaratalo oli aika ankea.
Jotenkin oululaisena järkytti nähdä tämä muutos että kauppa ei käy etelässäkään, edes tarjouspäivinä.
Hullujen Päivien tuotevalikoima toistaa itseään vuodesta toiseen. Ei mitään uutta kivaa tai jännää!
Kuka haluaa ostaa samat tuotteet joka vuosi tai puolen vuoden välein? No ehkä kosmetiikkaa koska se kuluu, mutta kaikkea muuta mustaa ja beigeä vaatetta, samoja valkoisia huonekaluja, samoja tylsiä astiastoja tai samaa kuosia olevia pyyhkeitä?
Stokkan verkkokaupassa ei enää pysty merkitsemään suosikkituotteita listaan. Tämä ominaisuus on yleensä ihan vakio verkkokaupoissa. Miksi se on riisuttu näiden verkkokaupasta pois????
Myös tuotteiden arvostelu on otettu pois, se oli hyvä ominaisuus esimerkiksi vaatteissa jotta tiesi ottaa oikean koon.
Mielestäni koko Stocka on turha.