Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

1,70€ rahaa, mitä syötävää ostaisit sillä?

Vierailija
25.08.2018 |

Itse kallistun suklaaseen, ihan levyä tolla ei saa. Vie nälän ja on hyvää. Kotona ei mitään muuta kuin vähän makaroonia. Se ei nappaa nyt yhtään eikä kananmunat, joku kuitenkin ehdottaa kohta niitä.

Kommentit (45)

Vierailija
1/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä mitä tekisi mieli ja mihin tuo riittäisi.

Vierailija
2/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita pajatsoon ja katso, tuleeko lisää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lidlin paistopisteestä jotain hyviä.

Vierailija
4/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osta perunoita, niistä voi tehdä monenlaista, ovat ravitsevia ja hyviä sekä edullisia.

Vierailija
5/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osta suklaa lidlistä, siellä on halpoja. Sieltä saa myös hyviä donitseja yms.

Itse ostaisin kyllä purkin tonnikalaa ja makaronipussin, mutta jos ei olekaan kyse siitä, että sulla on nälkä, vaan herkuttelusta, niin vähän eri juttu.

Vierailija
6/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osta salaattibaarista 1,70 täytteet, keitä kotona makaroonit ja heitä täytteet sekaan... makaroonisalaatti on valmis. Jotain kermaviiliä se tosin vähän kaipais.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tonnikalaa. Sen kotona olevan makaronin kanssa tulee mainio tonnikalapasta.

Vierailija
8/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaksi kiloa perunoita. Ruokaa yhdelle koko viikoksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun nyt kerta kysyit, että mitä ostaisit, niin mä ostaisin makaronia ja kaurahiutaleita.

Vierailija
10/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tonnikalapurkki maksaa (öljy) muistaakseni 1,25€. Sit jäis vielä 0,45€....

Ja kohta joku sanoo, et kerää pulloja.... toi 1,70€ muodostuu jo 2 x 0,40€ pullosta + 0,90€ tilillä.

Menisin viivana Lidliin, mutta lähin on 15km päässä....

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jauhoja, teet leipää

Vierailija
12/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostaisin kananmunia ja sardiineja

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nälkähän sulla ei ole, jos suklaata ostaisit. Olet äidin ruokapöydässä ja mielesi tekee vain jotain naposteltavaa.

Vierailija
14/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hae mäkkäristä euron juusto

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaalia.

Vierailija
16/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu siitä mitä sulla on kotona ? Onko jauhoja , leivinjauhetta onko jotain juutonkänttyä. Ehkä ostaisin tomaatin ja tomattimurskaa ja tekisin margarita pizzaa jos muut aineet löytyy.

Ehkä lidlin suklaata ja kermaa ois kremainen makaronipasta ja suklaa jälkkäri.

Vierailija
17/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perunoita ja halvimman grilli- tai uunimakkarapaketin = makkaraperunat, nam.

Vierailija
18/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nuudelia

Vierailija
19/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Osta salaattibaarista 1,70 täytteet, keitä kotona makaroonit ja heitä täytteet sekaan... makaroonisalaatti on valmis. Jotain kermaviiliä se tosin vähän kaipais.

Kermaviili n. 0,60, jää paljon rahaa salaattibaariin, nehän ovat tunnetusti halpoja.

Vierailija
20/45 |
25.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuivattuja herneitä ja niistä hernekeitto!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kuusi