Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Millainen alue on Jätkäsaari?
12.08.2018 |
?
Kommentit (9)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hirmu tiiviisti rakennettu alue, kapeat kadut ja paljon liikennettä (rekkoja satamaan). Toisaalta uusia taloja, viihtyisän näköiset sisäpihat ja merellinen. Moderni kaupunginosa. Palvelujakin alkaa olla kivasti.
Eniten ärsyttävät tuulisuus, turistit ja järkyttävä rekkaralli!
Varmaan joskus ihan hauska, kunhan puistot yms. valmistuvat. Nyt kuitenkin vähän kolho, mutta tietysti todella hyvällä sijainnilla. Vähän riippuu, mitä etsii ja arvostaa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Asuttiin siellä pari kuukautta putkiremppaevakossa. En tykännyt. Kadut hirveitä tuulitunneleita (talvella oli tosi kylmä), talot rumia ja kolhoja ja jotenkin huolimattomasti rakennetun oloisia. Kokonaisuutena epäviihtyisä. Ja alue toki on keskeneräinen, mutta ei niiden talojen ulkomuoto siitä ainakaan paremmaksi muutu vuosien saatossa.