Itseruskettavan käyttö
Hei.
Olen ollut iloinen kun löysin doven uutuuden, sen ruskettavan kosteusvoiteen. Tulee ihana kevyt väri talvenkalpealle iholle....ja tulee samalla kostutettua iho. Minä olen käyttänyt tuotetta parisen viikkoa mutta nyt oli kaveri kylässä ja se oli ihmeissään että käytätkö sä raskaana ollessas tuollasia aineita? Minä olin ihan että miksen käyttäs. Ei ole tullut kyllä mieleenkään etten voisi käyttää.
Aion kyllä laittaa rasvaa jatkossakin, mutta uteliaisuuttani kysyn mitä mietä te olette?
Kerttu rv 19+
Kommentit (5)
koska pähkäilen tätä itsekin, käyttäisin mielelläni...mutten ole varmuuden varalta käyttänyt.
Shimeno rv9+1
No minä olen kyllä kyseistä tuotetta käyttänyt kun järkeilin että ei ne Dove-rasvan ainesosat voi mitenkään kulkeutua vauvaan, tiedä sitten onko järkevä päätös mutta kyllähän sitä tulee meikkivoidetta ja kasvovettäkin käytettyä saatika sitten hammastahnaa tulee nieltyä.
Pölyhuiskuli ja Viuhti rv 24 ja risat
minä käytän myös ja ei siitä mitään haittaa ole koska se on ihan vaan kosteusvoide joten jatka vaan käyttöä.
niin ja minä myös sanon todella suosittelevani kaikille, se on aivan ihana tuote :) ja saa ihon tuntumaan heleältä :)
ansku rv26+4
Olen itsekin kayttanyt itseruskettavia raskauden aikana. Ne imeytyy vain ihon pintakerrokseen, joten ei haittaa vauvaa.
en kyllä keksi yhtäkää syytä miksei sitä vois käyttää, sehän on kuitenkin " tavallista" kosteusvoidetta. mutta valistakaa viisaammat!