Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen rakkauden arvoinen,

Vierailija
13.05.2018 |

käytiin kerran ex-miehen kanssa keskustelu tai useinkin samasta aiheesta. Hän halusi aina nukkua kasvot vastakkain, minusta se oli ahdistavaa tuntui, että happi loppuu kun hengitetään sitä samaa moneen kertaan hengitettyä huono happista ilmaa. Tunne oli fyysinen, miehestä en halunnut olla hänen lähellään, koska en tarpeeksi rakastanut häntä. Hän koki loukkauksena jopa sen että unissani olin kääntänyt selän hänelle.
Ihmettelin kovin ja kysyin miten ihmeessä voin tuoda sinulle tunteen, että rakastan kun ne teot ja sanat, joita minä olen tehnyt eivät riitä, tukehtumaan en rupea. Kysyin eikö sinun sisälläsi ole tunnetta, että olet rakkauden arvoinen, niinkuin minulla. Mies vastasi, olet sairas ja kieltäytyi jatkamasta keskustelua.
Olenko siis sairas kun uskon että minua voi rakastaa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet vain yhtä lapsellinen kuin tuo mies. 

Vierailija
2/2 |
13.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Olet vain yhtä lapsellinen kuin tuo mies. 

Miten se lapsellisuus ilmenee minussa?

En ole koskaan ajatellut, että jokainen ihminen rakastaa minua niinkuin pikku lapsi ajattelee. Vaan ajattelen, että minua voi rakastaa, olen sen arvoinen, että minua voi rakastaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kolme