Bill Cosby, 80, tuomittiin syylliseksi kolmeen seksirikokseen – saattaa joutua loppuelämäkseen vankilaan
Yhdysvaltalainen koomikko Bill Cosby, 80, on tuomittu vankeuteen kolmesta seksuaalirikoksesta, kertoo Reuters. Valamiehistö katsoi miehen syyllistyneen Andrea Constandin, 45, huumaamiseen ja seksuaaliseen hyväksikäyttöön kolmeen eri otteeseen vuonna 2004.
Vankeustuomion lopullinen pituus on vielä auki, mutta AFP:n mukaan on mahdollista, että Cosby joutuu viettämään loppuelämänsä vankilassa.
Kommentit (11)
No ei se varmaan älyttömän pitkä ole se loppuelämä, että voi lohduttautua sillä.
Nämä ovat kyllä omituisia keissejä.
Misut sai Blackzillaa suoleen
Terv, Theo Cosby
On siis ollut 66-vuotias teot tehdessään. Ja mitään ei siihen mennessä ollut oppinut elämästä.
Aivan järkyttävää kun on seurannut bil cosby showta ja millainen rooli hänellä oli siinä..
Ihme että näistä raiskareista saa puhua, mutta ei meidän omista??
Tuokin ukko lienee sosiopaatti tai jokin vastaava. Hyh.
Vierailija kirjoitti:
On siis ollut 66-vuotias teot tehdessään. Ja mitään ei siihen mennessä ollut oppinut elämästä.
Siis ensimmäisten seksirikosten on esitetty tapahtuneen jo 60-luvulla, että kyllä tämä on patologinen tapaus, joka on aloittanut jo nuorena. Noita vanhoja juttuja ei vain pystytä enää aukottomasti todistamaan tapahtuneiksi, ja ne ovat jo rikoksinakin vanhentuneet.
Eipä olisi ensi näkemältä Billistä uskonut.