Vaaleat hiukset ei sovi heille yhtään
...Eveliina,miten hiirulainen ja kaikki glamour katosi vaalean tukan myötä.Myös jaikkj kardashianien naiset,kimille ei sovi vaalea yhtään mutta tummana jumalaiset kasvot.Mikael gabriel olj tummana ihgu,nyt vaaleana tuli myötähäpeä.Sara sieppi näyttävämpi tummana.
Kommentit (14)
Eveliina taitaa olla blondi luonnostaan
Juuri himymia katselin ja en meinannut tunnistaa sitä stuart&claudian claudiaa tummilla hiuksilla. Tuli mieleen kuinka ihan oikeasti toisille sopii vain toisenlaiset hiukset.
Laita ap myös niitä joille ei sovi tummat hiukset :)
Joillekin sopii ihan selkeesti paremmin joko tumma tai vaalea. Ois kanssa kiva tietää, mikä väri sopisi itelleen parhaiten, ettei eka värjää tummaks, ja sit alkaa siitä blondaa ja pilaa hiukset.
Ihan totta kyllä. Toisille sopii selvästi paremmin toinen väri! Esim. omasta mielestäni Minttu Räikkönen ja Megan Fox ovat hyviä esimerkkejä naisista, joille ei TODELLAKAAN sopisi mikään muu väri kuin tumma! Miettikää Minttu blondina? Megan Fox blondina? Huhhuh. Kyllä laskisi upeus ja paljon.
Vaaleat hiukset taas sopivat esim. Cameron Diazille tosi hyvin ja semmonen suht. vaaleahko/vaaleanruskea Jennifer Anistonille. Heille kummallekaan ei sopisi tumma kuten Räikköselle ja Foxille.
Nämä nyt siis vain esimerkkejä. Vastaavia esimerkkejä löytyisi vaikka kuinka lisää!
Mielestäni Kristen Stewartille ei sovi tummat hiukset yhtään. Vaaleat toisivat ns. lämpöä hänen kasvoilleen.
Suomalaisia julkkiksia joille sopii selvästi paremmin tummat hiukset: Sara Sieppi, Martina Aitolehti, Sara Forsberg, Saara Aalto, Jenni Vartiainen, Ellen Jokikunnas, Krista Kosonen, Laura Lepistö, Suvi Pitkänen
Suomalaisia julkkiksia joille sopii selvästi paremmin vaaleat hiukset: Anu Sinisalo, Pamela Tola, Kiira Korpi, Laura Huhtasaari,
Suomalaisia julkkiksia joille sopii tumma ja vaalea molemmat: Iina Kuustonen, Anna Abreu, Pihla Viitala
Vierailija kirjoitti:
Mielestäni Kristen Stewartille ei sovi tummat hiukset yhtään. Vaaleat toisivat ns. lämpöä hänen kasvoilleen.
Huh! Minä taas en voisi kuvitellakaan sitä vaaleilla! Tumma paljon parempi. :D
Kim "hehtoperse" K. oli tummana kauniimpi...huomattavasti kauniimpi.
Aika usein parhaiten sopii se, mikä on lähellä luonnollista väriä. Se on ns. varma vaihtoehto. Sitten kun lähtee kokeilemaan jotain todella erilaista voi olla todella huti tai hitti
Sieppi muuttui ihan värittömäksi ja melkein tunnistamattomaksi blondattuna. Piirteet katosivat massaan.
Yleisesti ottaen väri, joka on lähellä omaa väriä, sopii parhaiten. Ihan valkotukkainen suomalainen näyttää typerältä tummalla tukalla, mustatukkainen aasialainen näyttää hölmöltä vaalealla tukalla ja mustatukkainen tummaihoinen näyttää oudolta vaaleilla hiuksilla.
Jos ihmisen oma tukanväri on suunnilleen keskiruskea, hänelle sopii todennäköisesti myös vaalea ja tumma.
Korkki kiinni