(Viimeinen?) MAALISMUSSUKKA SYNTYNYT!!!
Kauan ja hartaasti odotettu tyttäremme syntyi 11.4.2006 raskausviikolla 42+1. Kohdunkaulaa kypsyteltiin sairaalassa parin päivän ajan, ja kun alkoi tapahtua, tapahtui kunnolla! Noin klo 16 sain ensimmäisen kipeän supistuksen ja klo 20:33 oli rakas pieni neiti maailmassa.
Mitat 4035 g ja 51 cm.
Oi tätä onnea! Neena ja " Pihla"
Kommentit (9)
Kuten joskus viikko sitten lohduttelin, niin kaikki te maaliskuiset ehditte kyllä jakaantua ja minä vielä pääsiäisenä täällä vielä pyörin... kuten kävikin :P Onnea palkinnon noutaneelle!
eikkuli 41+5
pitkä odotus palkittiin parhaalla palkinnolla! Onnea koko perheelle!
Suhni & Tilli (1 vko 1 pv)
Sydämelliset onnittelut pienen tyttären johdosta!
Synnytyksesi kuulosti hyvin paljon samanlaiselta kuin minun paitsi että meille syntyi poika ja synnytys kesti kokonaisuudessaan 2h 40min! Meidän esikoinen syntyi 3.4-06 rv 42+2 ja pojun mitat 50cm ja 3730g nyt siis tasan 2vkoa vanha ;)
T:Nuppu ja poju
Taidettiin olla samaan aikaan laitoksella :) Olitko syntyneiden osastolla kun siellä oli isomahainen äippä....?
Meille syntyi siis tyttö 9.4. klo 15.50 rv 42+0
3840g ja 52cm
Käynnistivät aamulla kalvojenpuhkaisulla. Ei tehoa. Oksitosiinia pari kertaa lisäilivät kunnes 2h50min päästä tyttö maailmassa ilman kipulääkkeitä kun niitä ei keretty enää antaa :)
Terveisin Jarniina ja typy 7pvä sekä reipas isoveli 1v7kk
Outoa ajatella että minäkin kuulun maalismammoihin ja poikamme tänään " jo" 7 vkoa kun syntyi 3 viikko etuajassa 27.2. ; )
Toissapäivänä sai nimekseen JOEL JUHANI
pikkuprinsessan ylpeille vanhemmille!
-Monkey ja " Mosse" 4vk 1pv-
Heips!
Meillä syntyi myös samana päivänä oli 11.4 käynnistyksellä tyttönen
54cm ja 4620g.Ja raskausviikkoja oli koossa samat 42+1
meppe81 ja ruoto38rv