Miehet kertokaa miten toivoistte naisenne pukeutuvan...
...tai vastaavasti naiset kertokaa miten pukeudutte ja mitä mieltä miehenne ovat siitätai miten kommentoinneet?
Kommentit (10)
Nahkafetisistinä toivoisin että kaikki naiset käyttäisi tiukkoja nahkahousuja.
Haluaisin että vaimoni käyttäisi mukavampia vaatteita, erityisesti mukavampia kenkiä. Sattuu jo katsoa miten hän kävelee korkosaappaissa puiston läpi koiran kanssa.
Haluaisin nähdä naisilla enemmä 80-lukuhenkisiä tuulipukuja.
Riippuu missä.
Kotona yleensä pyjamahousuissa tai collareissa, t-paidassa ja villasukissa, tukka ponnarilla ja meikittä.
Töissä toimistolla farkuissa, t-paidassa ja neuletakissa ja ballerinoissa, tukka ponnarilla ja meikittä.
Työmatkoilla, seminaareissa ym. virallisissa tilaisuuksissa farkuissa, suorissa housuissa tai hameessa, jakussa, siistissä paidassa, matalissa korkkareissa, tukka kiinni ja kasvoissa hiukan meikkiä (meikkivoide/cc-voide, ripsari).
Iltamenoissa tiukoissa farkuissa, saappaissa, jossain kivassa (ei liian kireässä) paidassa/topissa, tukka auki ja hieman enemmän meikkiä.
Joskus tuli kehuja iltamenoihin lähtiessä, muuten ei sanonut mitään.
Ihmisten ilmoilla ei niin väliä, kunhan nyt jotain suht siistiä. Ulkopuolisten mielipiteet tai arvostus ei merkitse juuri mitään.
Kotona legginsejä, joogahousuja, puhdasta, ei kulunutta. Timmi kroppa on kaiken a ja o.
t. Sali-Make.
Vierailija kirjoitti:
Haluaisin että vaimoni käyttäisi mukavampia vaatteita, erityisesti mukavampia kenkiä. Sattuu jo katsoa miten hän kävelee korkosaappaissa puiston läpi koiran kanssa.
Tuskin se niitä käyttäisi jos eivät olisi mukavat. Hyvät korkokengät voi olla myös mukavat jalassa, ei se välttämättä ole niin että heti kun on yhtään korkoa jalan alla, kävely muuttuu kärsimykseksi. Jos on huonot tai epäsopivat kengät, ei ole tottunut tai ei osaa kävellä niillä niin tottakai voi aiheutua kipuja mutta ei se ole mikään oletusarvo.
Korkkareita nsiset vois käyttää aina, sukkahousujen sijaan stay-upit, joku kiva hame ehkä nahkaa, joku kiva paita ja tiukks ponnari.
Kotona ollessa voisi olla pelkästään nahkainen kaulapanta.
Minä haluan, että vaimo pukeutuu tilanteen mukaan ja niinhän tuo fiksuna naisena tekeekin. Kotona löysiin housuihin ja t-paitaan. Kauppaan farkuissa, lenkille trikoissa ja yökerhoon nätissä mekossa.
Kotona on turhaa meikata, mutta kiva että maltilla meikkaa, jos juhlimaan ollaan lähdössä.
t-paita , shortsit ja hiukset ponnarilla