Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

MIksi vaatekaupan myyjät erittää väkisin myydä lapselle liian

Vierailija
27.08.2017 |

pieniä vaatteita? Tai ei liian pieniä mutta niin jämptin kokoisia että ovat tosi noeasti liian pienet. Ärsyttää aivan älyttömästi kun itse ostaisin vähän kasvunvaraa vaatteisiin kun tiedän sen että poika kasvaa niin nopeasti että vaatteet on heti pienet. Myyjä vaan väkisin "tuollaiset ne juuri pitää olla, seuraava koko on liian iso" No haloo! Aikuisen kannattaa ostaa täysin sopivan kokoiset vaatteet, mutta entä lapsi joka kasvaa koko ajan? Toki ostamme minkä haluamme, mutta ongelma tulee aina siitä kun myyjä väittää kivenkovaa eri asiaa kuin äiti..

Onko muilla kokemusta vastaavasta?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä sitten kysy neuvoa myyjälltä, jos kerran tiedät paremmin itse. Ainakin mä olen onnistunut tähän asti ostamaan lapselle vaatteet ilman myyjän kanssa neuvottelua koosta.

Vierailija
2/3 |
27.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja sitten kun ne ovat sopivia, niin ne ovat jo nuhjaisia ja rikki?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

En muista että tämä olisi myyjien kanssa  mikään varsinainen ongelma ollut mutta jos joskus on tullut puheeksi niin olen kyllä sanonut ihan avoimesti että ostan mieluummin vähintään kokoa suuremmat että eivät jää heti pieneksi, varsinkin jos käyttövaatteesta kyse.