Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten kehitysvammainen voi olla näin julma?

Että minua suututtaa!
31.07.2017 |

Kehitysvammainen pikkuserkkuni, jota en ole tavannut kovin usein sai tietää, että vauvani kuoli, kun tapasin hänet ja kerroin hänelle asiasta. Hän vain katsoi minua ja nauroi, kun minä kerroin hänelle asiasta. Kun minä sitten kysyin häneltä vihaisena, että mikä siinä on niin naurettavaa, niin hän vain jatkoi nauramista ja lähti pois paikalta. Muutenkin hän on ärsyttävä tyyppi, nauraa koko ajan, eikä koskaan puhu mitään. Ei hän edes osaa kävellä kunnolla, vaan kävelee oudon haparoivasti ja nauraa vain koko ajan, nukkuessaankin hän varmasti nauraa. Kun lähdin pois tilanteesta, jossa tapasin hänet, niin hän istui yksin huoneen nurkassa, oli selvästi kussut housuun mutta nauroi vain kimeästi tuijottaessaan tyhmänä seinää.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
31.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

0/5

Vierailija
2/4 |
31.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Johtunee siitä että hänen aivoissa tieto vauvan kuolemasta ei rekisteröidy samalla lailla kuin normaaliaivoisella. Ehkä ei ymmärrä mitä sellainen edes tarkoittaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
31.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No et taida säkään täysillä käydä, mutta sen nyt ymmärtää, kun olet kokenut tuollaisen menetyksen.

Vierailija
4/4 |
31.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuliko yllärinä, että kaikki kehitysvammaiset ei ole niitä sometarinoiden "väärinymmärrettyjä päivänsäteitä 24/7". Vaan ihmisiä. Hyvin häiriintyneitäkin sellaisia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä yksi