Naiset, antakaa miehille mahdollisuus seksiin jotta miehet pysyvät hengissä (yliopistotutkimus)
Nyt se on tutkittu, miehen pitää saada 21 siemensyöksyä kuukaudessa jottei eturauhasen syöpä tule. Naiset, teillä on mahdollisuus pelastaa mieshenkiä.
http://www.iltalehti.fi/terveys/201707062200250539_tr.shtml
Tai joutuu tyytymään käteen.
Kommentit (52)
Mun miehelläni on aina mahdollisuus seksiin. Mutta ei mulla ole aikomusta ruveta kenenkään random-miesten henkiä pelastelemaan. Eiköhän se ole samoin kaikkien naisten kohdalla.
Käsi sydämellä, montako kertaa ap on hurotellut täällä anteliasta naista? Riittääkö sata kertaa? Tuhat?
Odotin kyllä vilpittömin mielin sympatiaa naiseten puolelta mutta joudun näemmä pettymään.
En harrasta esiaviollista seksiä ollenkaan joten en voi "auttaa" tässä asiassa. Ja vielä ei ole tullut vastaan sellaista miestä jonka kanssa olisin pitänyt fiksuna mennä naimisiin.
Siinähän puhutaan siemensyöksyistä, eikä seksistä? Sen voivat tehdä ihan itsekin, minä en ota vastuulleni tollojen miesten kivesten hyvinvointia. Jos nyt tosissasi edes olitkaan.
Vierailija kirjoitti:
Törkeä ketjunaloitus. Miksi aina pitää syyllistää naisia siitä etteivät halua vierasta penistä sisällensä. Koettakaa oppia jo ettei toisen ruumiin sisälle saa itseänsä painostaa. Ei se ole mikään tunnoton aina valmis aukko kädessä jolle ohimennen voi toimittaa käsipäivää ilman että siihen jää jälkiä.
Lue tutkimus jossa sanotaan, että nainen kantaa elimistössään kaikkien niiden miesten spermaa joiden kanssa on ollut seksiä, loppuelämänsä ajan. Sperma muuttaa naista joten miesten pitäisi pysytellä kaukana naisista eikä tunkea moista hirvittävää ainetta elimistöönsä. Sperma toimii naiseen kuin tappajaloinen.
Hyvin sanottu!
Se emätin ei todellakaan ole mikään aukko, johon vain voi työntyä koska vaan. Naisen pitää olla kiihottunut ja kostunut ennen yhdyntää. Porno ja muu maksullinen seksi ovat antaneet sen harhakuvitelman, että nainen on aina valmis yhdyntään.
House sarjassa Tohtori House meni naimisiin ulkomaalaisen kanssa jotta hän saisi oleskeluluvan. Häiden jälkeen morsian pyysi seksiä. Tohtori House sanoi ettei harrasta seksiä naimisissa olevien naisten kanssa.
Onneksi aloittaja voi suunnata vaatimuksensa myös miehille, koska nykyään "jokainen on vähän homo" vai miten se mainoslaulu meni.
En ala parisuhteeseen siksi, että mies saisi pidentää elinikäänsä minun kustannuksellani. Seksin merkitys muutenkin on kohdallani vähenemään päin ja odotan mieluummin henkistä kohtaamista ja samojen asioitten toteuttamista. Seksi on vasta silloin parhaimmillaan, kun on tunneyhteys kohdillaan ja haluaa olla ihmisen kanssa muutenkin kuin vain iho ihoa vasten.
Ja tätä kutsutaan luomakunnan kruunuksi.
Keski-ikäinen sinkkumies kirjoitti:
Odotin kyllä vilpittömin mielin sympatiaa naiseten puolelta mutta joudun näemmä pettymään.
Miehet palstalla ovat ihan itse tälläisillä aloiuksilla pitäneet huolen ettei teille mitään sympatiaa heru siitä jos et osaa runkata itse. Sinun siemennesteen tyhjennys on ihan sinun omalla vastuulla. Voit pelastaa itsesi ja vaikka samalla auttaa muita miehiä.
Miehet voivat mun puolesta vetää käteen tai vaikka toisiaan perseeseen. En ala avustamaan tässä asiassa säälistä.
Keski-ikäinen sinkkumies kirjoitti:
Odotin kyllä vilpittömin mielin sympatiaa naiseten puolelta mutta joudun näemmä pettymään.
Naiset ovat tunnetusti julmia 😯
Runkutirunk vaan sitten ap, jos haluat elää! Minä en sänkyyn mene yhdenkään miehen takia, kuolkoon sitten jos eivät itse osaa hoitaa asioitaan. :)
Ei yllätä, että naisia ei kiinnosta edes miesten terveys!
Kohtelemalla naista reiänkantotelineenä, johon miehellä on mielestään oikeus (=kaikki hyväntekeväisyyspanojutut) vähentää seksinsaantimahdollisuuksianne eksponentiaalisesti.
Miten meni omasta mielestä tää propagandanne ajaminen? 😃😂
(Lainattu toisesta ketjusta)
No, ehkä tämä ei ole paras iskurepliikki. ellei daami ole lähes pihalla klo 3:31 kun tarjoilu päättynyt.
Miehet ovat kykeneväisiä saamaan siemensyöksyn ihan omin pikkukätösinkin, kaikkeen pitäisi aina saada naisilta apua.