Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kyllästyttää niin paljon avokin fobia poistua kotoa

Vierailija
18.05.2017 |

Fobia on hänellä niin paha, että terapeuttikin tulee meille kotiin käynneille. Jo vuoden hänellä on tuota terapiaa ollut, mutta minkäänlaista toipumista ei näytä tapahtuvan. Tämä tuottaa minulle kumppanina aika paljon työtä, kun aivan kaikki asiat ovat minun hoidettavanani apteekkikäynneistä ruokakauppaan. Lisäksi en tietenkään saa koskaan tuoda ketään kavereitani tai edes sukulaisiani meillä käymään, kun avokki saisi siitä hirveän kohtauksen.

Välillä mietin, että miten pitkään tuo pysyisi hengissä jos minä vaan pakkaisin kamani ja lähtisin pois täältä huolehtimasta hänestä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kuulosta helpolta. Onko tilanne aina ollut tuo?

Pystyisittekö esim. tekemään ruokaostokset netissä sinun taakkaasi keventääksenne? Toimitusmaksut eivät ole kovin pahat jos vaikka kerran viikossa tilaisi ruokaa? Mies voisi ottaa vaikka sen vastuulleen, siinä ei edes tarvitse puhua kenenkään kanssa. Toimitusajaksi vain sellainen, että sinä olet kotona jos mies ei uskalla vastaanottaa.

Vierailija
2/5 |
18.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten tuollaiseen olet aikoinaan tutustunut? Menitkö iskemään hänet kotoa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käyttääkö jotain lääkitystä? Kyllä edes pientä edistystä soisi tapahtuvan vuodessa.Eri asia tietenkin näkyykö se niin paljon ulospäin. Toivottavasti et syyllistä häntä kun ei tuota tahallaan tee.

Vierailija
4/5 |
18.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miten tuollaiseen olet aikoinaan tutustunut? Menitkö iskemään hänet kotoa?

Periaatteessa. Tutustuttiin siis netissä ja hän kutsui käymään luonaan. Siinä sitten vähitellen aloin olla täällä hänen luonaan aina vain enemmän ja lopulta muutin kokonaan. Tuosta on nyt puolitoista vuotta aikaa. Minä hänet aikoinaan sain hankkimaan apua, mutta harmikseni ei tosiaan ole mitään silmiinnähtävää edistymistä tapahtunut.

Jotain rauhoittavia hän käyttää.

Joka kesä olen yrittänyt saada hänet mukaani sukuni mökille, joka on niin korvessa, että siellä saisimme todellakin olla kahden. Jospa tämä kesä olisi vihdoin se kesä, kun pääsemme sinne. Toivotaan.

ap

Vierailija
5/5 |
18.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä pelko on hänelle tullut?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän kolme