Syönkö liikaa vain liian vähän???
Tää nyt tulee tänne uudestaan ku näitä jatkuvasti poistetaan täältä! Ei oo mun ongelma jos tää on sopimaton kysymys mutta täällä aihe on vapaa!!! Eli olen nyt ollut laihdutuskuurilla about 4 kuukautta ja on pudonnut painoa 10 kiloa ja toiset 10 kiloa pitäis vielä pudottaa. Syönkö liikaa, jos syön päivässä 2 ateriaa ja molemmilla aterioilla ruisleivän ja rasvattoman jogurtin ja ehkä puolikkaan omenan tai porkkanan. Käyn 6km lenkillä päivittäin ja painan 49 kiloo ja oon pitkä 164 niin haluisin tietää miten saan vielä toiset 10 kiloa putoamaan nopeesti mutta terveesti?????
Kommentit (7)
Kyllä ne tippuu, jos samalla tyylillä jatkat, mutta ehkä ei kannata. Oot sitten alipainonen jos tiputat vielä kiloja...
Joo ehdottomasti kannattaa laihduttaa vielä 10 kiloa. Voisit sitä ennen vaikka käydä varaamassa itselles paikan syömishäiriöklinikalta. Ja jos haluat laihduttaa vielä toiset 10 kiloa, niin mene suoraan hautaustoimistoon varamaan etukäteen itselles arkku.
Hei ihminen, järki käteen! Unohda laihdutukset, oot jo nyt alipainoinen!!!
Pliis ole trolli.... Olet nyt jo alipainoinen, ei ole mitään syytä laihduttaa. Kuihdut olemattomiin jos vielä laihdut. Sinun pitäisi syödä enemmän ja useammin. Säännöllisin väliajoin ja terveellistä ruokaa. Älä laihduta enää.
No ei todellakaan ole vielä alipainoinen!! Jos vielä 10kiloa sais pois niin sitten kieltämättä on.
Kuolet jos laihdut vielä 10 kg. Kannattaa jutella lääkärin kanssa tuosta asiasta.
Ap, hei älä mieti tätä yksin!
Hakeudu ehdottomasti ammattilaiselle, ravitsemusterapeutti tai lääkäri auttaa sinua!
Liian vähän syöt ja liian vähän painat. Sinuna en yrittäisi laihduttaa enään kiloakaan vaan keskittyä syömään enemmän ja useemmin.