Hellyydenosoitukset kissan kanssa- ketju
Juuri nuuhkuttelin ja kevyesti pusin kissaa ja hän nuuhkutti nenääni ja lipoi kasvojani. Välillä painan naamani kissaan ja vedän oikein syvään henkeä :D
Kommentit (5)
Kyhnytän leuan alta niin että takajalka alkaa vispaamaan kunnon ilmaveiviä. Mitä nopeammin kyhnytän, sitä nopeammin jalka vispaa. Siinä jää kyllä Granlund kakkoseksi. Välillä kisuli antaa pusuja. Painaa nenänsä ihan käteeni kiinni ja lipoo ihan kielen kärjellä pikku nuolaisuja. Niitä kutsun kissan pusuiksi.
Aitoa rakkautta parhaimmillaan, ei tarvi miestä siihenkään.
Eskimopusut kisun kostean kuonon kanssa on kyllä parhaita. Välillä kisu tulee syliin, pussaan päälaelle ja hän nostaa päätään, katsoo minuun ja pussaa takaisin.
Kissa loikoili ottamassa aurinkoa ja harjasin sitä, tyytyväisyys loisti koko olemuksesta. Välistä nostan sen ylös ja painan nenäni sen nenää vasten, eskimopusu.